جام جهانی 2018 اروپا

ترین های گلزنی در تاریخ جام های جهانی

فوتبال ترایب- همیشه در ذهن فوتبالدوستان، گلزن ها از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند و به همین دلیل در ادامه ترین های گلزنی در تاریخ جام های جهانی را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

-بیشترین گل زده در یک دوره متعلق به ژوست فونین ستاره تیم فرانسه با 13 گل در جام جهانی 1958 بوده که بعید به نظر می رسد دیگر تکرار شود.

-اما رکورد بیشترین تعداد به ثمر رساندن گل در یک بازی‌ نیز برای اولگ سالنکو مهاجم روسیه ای بود که 5 گل برابر کامرون در جام جهانی 1994 به ثمر رسانده و آقای گل این بازی نیز شد.

-اما بیشترین گل زده در یک فینا‌ل متعلق به جف هرست، گلزن افسانه ای تیم ملی انگلیس است که با با هت تریک در فینال جام جهانی 1966 برابر آلمان، زینه ساز اصلی تنها قهرمانی سه شیرها لقب گرفت.

-اما مقام جوانترین گلزن تاریخ رقابت های جام جهانی به پله ستاره و اسطوره فوتبال برزیل تعلق دارد که در جام جهانی 1958 با 17 سال و 239 روز موفق به گلزنی شد.

-مسن ترین گلزن تمامی ادوار جام جهانی نیز روژه میلا مهاجم تیم ملی کامرون است در جام جهانی 1994 با 42 سال و 30 روز موفق به گلزنی شد.

-بهترین پنالتی زن تاریخ جام های جهانی، اوزه بیو از پرتغال ، گابریل باتیستوتا از آرژانتین و راب رنسنبرینک از هلند هستند که هرکدام با به ثمر رساندن 4 گل از روی نقطه پنالتی بی رقیب بوده اند.

-همچنین سریع ترین گل تاریخ های جهانی توسط هاکان شوکور مهاجم گلزن تیم ملی ترکیه در ثانیه دهم دیدار با کره جنوبی در بازی رده بندبی جام جهانی 2002 به ثمر رسید.