اروپا اسپانیا

چه کسی جانشین زیدان در رئال مادرید می شود؟

فوتبال ترایب- زین الدین زیدان که همین چند روز قبل رئال مادرید را برای سومین بار پیاپی قهرمان چمپیونزلیگ کرد، در تصمیمی غیرمنتظره از این تیم کنار رفت و اکنون مدیران باشگاه رئال باید به فکر پیدا کردن جانشینی برای او باشند. 

در اینجا گزینه های احتمالی جانشینی زیدان در رئال را بررسی می کنیم و البته نباید فراموش کرد که فلورنتینو پرز همیشه توانایی غافلگیر کردن همه را دارد:

آرسن ونگر

سرمربی باتجربه فرانسوی بعد از 22 سال، در پایان فصل اخیر از آرسنال جدا شد و هنوز مقصد آینده اش را مشخص نکرده است. او در مصاحبه ای ادعا کرده بود که در این مدت، 3 بار پیشنهاد رئال مادرید را رد کرده اما شاید این بار جواب او چیز دیگری باشد. فوتبال شناور مورد علاقه ونگر، می تواند برای هواداران رئال هم می تواند جذاب باشد اما شاید او نتواند در 68 سالگی، فشارهای بیش از اندازه کار در سانتیاگو برنابئو را تحمل کند. 

آنتونیو کونته

کونته بعد از یک فصل رویایی با چلسی که به قهرمانی در لیگ برتر در اولین فصل حضورش در استمفورد بریج منجر شد، در این فصل نتوانست تیمش را به لیگ قهرمانان اروپا برساند و هرچند فصل را با قهرمانی در جام حذفی به پایان رساند اما به نظر می رسد در این تابستان از آبی ها جدا خواهد شد. او در طول دوران حضورش در یووه و چلسی نشان داده که راه کسب جام ها را بلد است و این می تواند فلورنتینو پرز را برای به خدمت گرفتن او ترغیب کند. 

یواخیم لوو

سرمربی تیم ملی آلمان به تازگی قراردادش را با فدراسیون فوتبال این کشور تمدید کرد اما از آن نام هایی است که وقتی نیمکت رئال خالی می شود، به عنوان یکی از گزینه های اصلی همواره مطرح است. شاید بزرگترین نقطه ضعف لوو این باشد که در 12 سال اخیر در عرصه باشگاهی حضور نداشته و شاید بازگشت به کار هر روزه، آن هم در باشگاهی مانند رئال مادرید برای او چندان راحت نباشد. 

گوتی

کاپیتان سابق رئال مادرید که 16 فصل برای این تیم بازی کرد و از محبوبیت زیادی در بین هواداران  برخوردار است. گوتی از سال 2013 در تیم های پایه رئال مربیگری می کند و اگر به عنوان سرمربی تیم اول باشگاه انتخاب شود، تقریبا مسیری مانند زیدان را طی کرده است. البته به هر حال انتخاب او ریسک بزرگی خواهد بود زیرا تضمینی نیست که او بتوانند مانند زیدان، در مدتی کوتاه، رئال را به موفقیت های پیاپی برساند. 

مائوریسیو پوچتینو

سرمربی تاتنهام در 5-4 سال اخیر، خود را به عنوان یکی از بهترین های فوتبال اروپا معرفی کرد. پوچتینو هرچند هنوز نتوانسته با تاتنهام قهرمان لیگ برتر شود اما بازی های درخشان تیم او و قرار گرفتن در جمع 4 تیم برتر لیگ برتر در 3 فصل اخیر، دستاورد قابل توجهی برای او و باشگاه لندنی است. البته منتقدان او معتقدند که او از کاریزمای لازم برای نشستن روی نیمکت تیمی مانند رئال برخوردار نیست. 

کدام گزینه بهتری برای جانشینی زیدان در رئال مادرید است؟

Vote to see the results
32% - 42 votes
31% - 14 votes
32% - 24 votes
32% - 6 votes
30% - 53 votes