جام جهانی 2018 اسپانیا

اینیستا و توصیف لحظات شیرین گلزنی در فینال جام جهانی 2010

فوتبال ترایب- آندرس اینسیتا، ستاره تیم ملی اسپانیا در مورد اتفاقات جام جهانی 2014 به همبازیانش هشدار داده و در مورد گل تاریخی خود در فینال برابر هلند صحبت کرد.

4 سال پیش لاروخا به عنوان مدافع عنوان قهرمانی راهی برزیل شد اما آنها در بازی اول 5 گل از هلند خورده و در نهایت حتی قادر به صعود از گروه خود نیز نبودند.

اینیستا گفت: ما در برزیل در سطحی نبودیم که باید باشیم و من فکر نمی کنم عامل خاصی برای آن نتیج وجود داشته باشید باشد. نه خستگی، نه عدم تمرکز و نه موضوع دیگری در برزیل رخ نداد.

شما باید از ارزش آنچه را که به دست آورده اید آگاه باشید و بدانید که پیروزی در جام جهانی اتفاقی تقریبا غیرممکن و بسیار دشواراست. اتفاقی برای ما 4 سال قبل در برزیل رخ داد، باید به عنوان یک پیغام بیدار کننده برای این جام جهانی استفاده شود و همه ما به روحیه ای مصمم به روسیه می رویم.

اینیستا در مورد گل فینال جام 2010 گفت: انگار دیروز بود و به یاد دارم که توپ را کنترل کرده و با ضربه دوم موفق به گلزنی شده و برای شادی با هم تیمی هایم می دویدم. آن لحظه همیشه در ذهن من خواهد بود و باید اعتراف این یک اتفاق منحصر به فرد در طول عمر من بوده است.

همه چیز خیلی سریع رخ داد. من خودم را مقابل دروازه هلند دیدم و هدفم گلزنی بود. لحظاتی عجیبی بود و من هیچ چیزی نمی شنیدم که به یکباره سکوت خوبی حاکم شد.