لیگ قهرمانان آسیا پرسپولیس

پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس بسته خواهد ماند؟

فوتبال ترایب- علیرغم تکذیب مدیران باشگاه پرسپولیس، اشتباه بزرگ وکیل این تیم باعث شده احتمالا باز شدن پنجره نقل و انتقالات تابستانی این تیم به حداقل برسد.

مدیران فعلی پرسپولیس به خصوص گرشاسبی سرپرست فعلی باشگاه ، طی چند ماه اخیر بارها به سوییس سفر کردند و با تبلیغات و هیاهوی فراوان از استخدام وکیل متبحر سوییسی سخن گفتند که بخت بخشش پرسپولیس را به میران زیادی بالا برده است اما اخبار حاکی از اشتباه ناشیانه این وکیل در نحوه دفاع از پرسپولیس مقابل حکم فیفاست.

گویا این وکیل سوییسی که امید زیادی به موفقیت اش بسته شده بود، به جای طرح دادخواست علیه فیفا که مرجع صادر کننده حکم محرومیت بود، نام باشگاه ریزه اسپور را به عنوان طرف دعوا معرفی کرد که همین موضوع رسیدگی به پرونده را به کانال دیگری کشاند. گفتنی است پرسپولیسی ها با وساطت رجب طیب اردوغان در سفر به تهران موفق شده بودند رضایت شاکی ترک را جلب کنند و از اساس دیگر اختلافی در مورد جریمه مالی وجود نداشت و حکم 2 پنجره محرومیت هم متعلق به فدراسیون جهانی فوتبال می شد که قضات دادگاه CAS هم متوجه این اشتباه شدند.

مدیران پرسپولیس که گویا طی چند هفته اخیر در جریان این اشتباه بزرگ وکیل سوییسی قرار گرفته بودند، کار را سریعا به یک وکیل آلمانی سپردند تا او پرونده را پیگیری کند اما کار از کار گذشت و دیگر شانسی برای برگرداندن رای فیفا باقی نماند. به این ترتیب حکم محرومیت پرسپولیس از جذب بازیکن جدید تا زمستان ادامه خواهد داشت و این باشگاه که به مرحله یکچهارم نهایی لیگ قهرمانان راه یافته است، باید تلاش کند تا همه بازیکنان فعلی اش را به هر قیمتی که شده ، حفظ نماید.

اما ممکن است پرسپولیس یک شانس دیگر داشته باشد و تنها به علت  اینکه پرسپولیس در این پرونده هزینه داوری پرداخت کرده CAS برای از بین نرفتن این هزینه یک شانس برای پرسپولیس قائل شده است. آنها اعلام کردند چون فیفا دفاعی انجام نداده و اصلا طرف دعوی نیست پس نمی توان رای را بررسی کرد اما پرونده را به فیفا عودت داده اند تا اگر با توجه به توافق ریزه اسپور و باشگاه ایرانی، فیفا راضی به رفع محرومیت بود نظر خود را اعلام کند و CAS بتواند بر اساس نظر مثبت فیفا به نفع پرسپولیس رای دهد.

البته مدیریت پرسپولیس هنوز مدعی است اتفاق خاصی رخ نداده این خبر را تکذیب کرده است.

پندار خمارلو مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس گفت: ما پس از انتشار خبر محرومیت پرسپولیس از نقل و انتقالات بلافاصله این موضوع را پیگیری کردیم و متوجه شدیم که در ایمیل باشگاه هیچ خبری در این خصوص نیامده است.

بعد از اینکه ایمیل باشگاه را بررسی کردیم از روابط بین‌الملل فدراسیون فوتبال هم استعلام گرفتیم و آنها هم اعلام کردند که هیچ خبری در این خصوص به فدراسیون فوتبال ارائه نشده است و در این شرایط باید به اطلاع هواداران برسانیم که هیچ تغییری در وضعیت قبلی به وجود نیامده و ما کماکان منتظر اعلام رأی دادگاه CAS خواهیم بود.