جام جهانی 2018 اروپا

معرفی تیم های حاضر در جام جهانی 2018؛ کرواسی

فوتبال ترایب- تیم ملی کرواسی یکی از تیم های پرستاره فوتبال اروپاست که اگرچه در گروه سختی قرار دارد اما با زلاتکو دالیچ در سودای صعود به مراحل پایانی جام جهانی خواهد بود.

شرایط فعلی:

تیم ملی کرواسی اگرچه در گروه دشواری قرار نداشت، اما بعد از ایسلند دوم شد و در نهایت در پلی آف از سد یونان گذشته و راهی جام جهانی شد و در کل عملکرد خیلی خوبی در دور مقدماتی نداشت.

تیم ملی کرواسی در اولین دیدار خود در جام جهانی به مصاف نیجریه خواهد رفت و بعد از آن برابر آرژانتین و ایسلند صف آرایی خواهد کرد.

ستاره تاثیرگذار؛

ترکیب کروات ها خصوصا در خط میانی پر از بازیکنان بزرگ است و ستاره هایی چون راکیتیچ از بارسلونا، کواچیچ از رئال مادرید، بروزویچ و پریشیچ از اینتر را در اختیار دارد اما بی شک مهم ترین بازیکن کرواسی لوکا مودریچ، فرمانده خط میانی رئال مادرید است که در 32 سالگی در اوج قرار داشته و ستاره کروات ها به شمار می آید.

عملکرد در ادوار مختلف جام جهانی؛

کرواسی در 4 دوره حضور در جام جهانی مجموعا 16 بار به میدان رفته که 7 پیروزی، 7 شکست و 2 تساوی حاصل کار این تیم بوده است.

زمان زیادی از عمر استقلال کرواسی نمی گذرد اما آنها در همان اولین دوره حضور خود در جام جهانی در سال 1998 شگفتی ساز بزرگ جام لقب گرفته و با غلبه بر آلمان راهی نیمه نهایی شدند اما در نهایت دبل لیلین تورام باعث شد تیم فوق العاده بلازویچ از راهیابی به فینال محروم شود.

ستاره تاثیرگذار در ادوار مختلف جام جهانی:

کرواسی در اولین حضور خود در جام 1998 فوق العاده بود و بی شک ستاره تاثیرگذار آنها در این دوره داور شوکر، مهاجم گلزن تیم ملی کرواسی بود که در جام جهانی 1998 در کنار تودور، بوبان، استانیچ و بسیاری دیگر فوق العاده کار کرد و موفق شد با زدن 6 گل آقای گل این دوره از رقابت ها لقب گیرد.

فهرست تیم ملی کرواسی:

سنگربانان: دانیل سوباسیچ (موناکو)، لاوره کالینیچ (خنت)، دومنیک لیواکویچ (دینامو زاگرب)

مدافعان: چورلوکا (لوکوموتیو مسکو)، دومایو ویدا (بشیکتاش)، ایوان استرینیچ (سمپدوریا)، ژوزه پیواریچ (دیناموکیف)، تین یدوای (بایرلورکوزن آلمان)، دژان لوورن (لیورپول)، ورسالیکو (اتلتیکومادرید)، متی میترویچ (کلوب بروژ)، کالتاکار (سالزبورگ)

هافبک ها: لوکا مودریچ (رئال مادرید)، ایوان راکیتیچ (بارسلونا)، متئو کواچیچ (رئال مادرید)، میلان بادلی (فیورنتینا)، مارسلو بروزویچ (اینتر ایتالیا) فیلیپ براداریچ (رایکا)

مهاجمان: ماریو مانژروکیچ (یوونتوس)، ایوان پریشیچ (اینترمیلان)، نیکو کالینیچ (میلان)، آندره کراماریچ (هوفنهایم)، مارکو پیاتسا (شالکه)، آنه ریبیچ (فرانکفورت)