جام جهانی 2018 ایران

ترکیه 2-1 ایران: شکست با نمایش نگران کننده در فاز دفاعی

فوتبال ترایب- تیم ملی ایران در دیداری دوستانه مقابل ترکیه، با نتیجه 2-1 شکست خورد.؛ دیداری که شاگردان کارلوس کی روش در آن در کارهای دفاعی چندان خوب عمل نکردند و همین مسئله نگرانی هایی را ایجاد کرد.

نیمه اول:

ترکیه بازی را بهتر آغاز کرد و می توانست در همان دقایق ابتدایی به گل برسد اما با واکنش خوب علیرضا بیرانوند، دروازه ایران بسته ماند. برتری ترکیه ادامه پیدا کرد و این تیم در دقیقه 5 به گل رسید. جنک توسون که داخل محوطه جریمه ایران صاحب توپ شده بود، بعد از پشت سر گذاشتن روزبه چشمی، با یک ضربه محکم دروازه را باز کرد.

برتری ترک ها ادامه داشت و این تیم می توانست پیش از دقیقه 20 به گل دوم هم برسد اما موفق نشد. در ادامه تیم ایران پیش کشید و احسان حاج صفی می توانست کار را به تساوی بکشد اما واکنش خوب دروازه بان ترکیه این موقعیت را از او گرفت. در دقایق پایانی نیمه اول باز هم این بازیکنان ایران بودند که بر بازی مسلط بودند اما در این نیمه توپ دیگری از خط دروازه ها عبور نکرد و ترکیه با برتری 1-0 به رختکن رفت.

نیمه دوم:

این نیمه را هم ترکیه بهتر آغاز کرد و در دقیقه 50 توانست به گل دوم  برسد. باز هم روی یک پاس عمقی بود که توپ به توسون رسید و او هم در حالی که چشمی را در مقابل داشت، با یک ضربه دقیق، بیرانوند را مغلوب کرد.

بازیکنان ایران که دیگر چیزی برای از دست دادن نداشتند، پیش کشیدند و این فرصت بیشتری برای تیم میزبان ایجاد کرد که با استفاده از فضاهای خالی به دنبال زدن گل های بعدی باشند که البته ثمری برای آنها نداشت.

در دقایق پایانی فشار حملات ایران بیشتر شد و سرانجام در اولین دقیقه از وقت های تلف شده، این تیم توانست یکی از گل های خورده را جبران کند. روی یک ارسال، توپ در مقابل دروازه به رضا قوچان نژاد رسید و ضربه او را بازیکن ترکیه با دست دفع کرد تا داور علاوه بر گرفتن یک ضربه پنالتی برای ایران، بازیکن حریف را هم اخراج کند.

اشکان دژاگه پشت ضربه قرار گرفت و برخلاف جهت حرکت دروازه ترکیه، دروازه را باز کرد. در ثانیه های پایانی اتفاق خاصی رخ نداد و بازی با برتری 2-1 ترکیه به پایان رسید.

ترکیب دو تیم:

ترکیه: سرکان کرینتلی، کاهان آیهان، چاغلار سویونجی، شنر اوزبایراکلی، حسن علی کالدریم، مهمت توپال، اوکای یوکوشلو،امره آکبابا، چنگیز اوندر،یوسف یازیجی و جنک توسون

سرمربی: میرشیا لوچسکیو

ایران: علیرضا بیرانوند، روزبه چشمی، مرتضی پورعلی‌گنجی، رامین رضاییان، میلاد محمدی، کریم انصاری‌فرد، احسان حاج‌صفی، علیرضا جهانبخش، مهدی طارمی، مسعود شجاعی و سردار آزمون

سرمربی: کارلوس کی روش

با توجه به نمایش ایران مقابل ترکیه، به نتایج این تیم در جام جهانی خوش بین هستید؟

Vote to see the results
30% - 15 votes
30% - 27 votes