جام جهانی 2018 اروپا

معرفی تیم های حاضر در جام جهانی 2018؛ آرژانتین

فوتبال ترایب- تیم ملی آرژانتین که در دور قبل تا آستانه کسب جام و فینال نیز پیش رفت، امسال امیدوار است این طلسم شکسته و آلبی سلسته با رهبری لیونل مسی بعد از 32 سال فاتح جام جهانی شود.

شرایط فعلی:

آرژانتین در سالهای اخیر بارها تا آستانه فتح قهرمانی پیش رفت اما در فینال ها ناکام بوده است و امسال که به دشواری و در روز آخر با درخشش مسی راهی جام جهانی شد امیدوار به تغییر شرایط است.

آلبی سلسته در اولین دیدار خود در جام جهانی به مصاف ایسلند خواهد رفت و بعد از آن با کرواسی و در روز پایانی با نیجریه مواجه خواهد شد.

ستاره تاثیرگذار؛

اگرچه ترکیب تیم ملی آرژانتین مملو از ستاره های بزرگ خصوصا در بخش هجومی است و بازیکنانی چون دی ماریا، آگوئرو و ایگواین در ترکیب این تیم قرار دارند، اما بی شک اگر آرژانتین به دنبال فتح جام جهانی باشد به یک لیونل مسی آماده نیاز دارد تا به فینال برسد. مسی بهترین گلزن تاریخ فوتبال آرژانتین بوده و پرافتخارترین ستاره این کشور است و سامپائولی برای موفقیت در روسیه باید به درخشش او تکیه کند.

کارنامه در ادوار مختلف جام جهانی؛

آرژانتین تا به حال مجموعا 77 بازی در جام های جهانی انجام داده که 42 پیروزی، 14 تساوی و 21 باخت حاصل کار آنها بوده الست. بهترین عملکرد آرژانتین یکی مربوط به جام جهانی 1978 است که آنها در خانه با برتری برابر هلند قهرمان شدند و یکی در سال 1986 بوده که با جادوی مارادونا در فینال آلمان غربی را مغلوب کردند. البته آرژانتین 2 بار و در سالهای 1990 و دوره قبل یعنی جام 2014 نیز در فینال مغلوب آلمان شده است.

ستاره تاثیرگذار ادوار مختلف جام جهانی؛

ترکیب تیم ملی آرژانتین در جام های جهانی همیشه مملو از ستاره های بزرگ بوده است. در قهرمانی در جام 1978، ماریو کمپس ستاره درخشان آلبی سلسته بوده و با 6 گل آقای گل جام جهانی لقب گرفت. اما بی شک بهترین ستاره آرژانتین در جام جهانی مارادونا بوده که در جام 1986 یک تنه تیمش را قهرمان کرد و در جام 1990 نیز در حال تکرار همین کار بود که آلمان و آندریاس برمه در فینال مانع آنها شدند.

فهرست تیم ملی آرژانتین برای جام جهانی:

سنگربانان: سرخیو رومرو (منچستریونایتد)، فرانکو آرمانی (ریورپلاته) و ویلی کابایرو (چلسی)

مدافعان: کریستیان آنسالدی (تورینو)، مارکوس روخو (منچستریونایتد)، مارکوس آکونیا (اسپورتینگ لیسبون)، نیکولاس تاگلیافیکو (آژاکس)، گابریل مرکادو (سویا)، نیکولاس اوتامندی (منچسترسیتی)، خاویر ماسکرانو (هبی چین)، فدریکو فاسیو (رم)

هافبک ‌ها:اور بانگا (سویا)، لوکاس بیگلیا (میلان)، ادواردو سالویو (بنفیکا)، کریستین پاوون (بوکا جونیورز)، ماکسیمیلیانو متسا (ایندیپندنته)، آنخل دی‌ماریا (پاری‌سن ژرمن)، مانوئل لانسینی (وستهام)، جووانی لو سلو (پاری‌سن ژرمن)

مهاجمان: لیونل مسی (بارسلونا)، پائولو دیبالا (یوونتوس)، سرخیو آگوئورو (منچسترسیتی)، گونسالو ایگواین (یوونتوس)