لیگ قهرمانان اروپا اسپانیا

پنج اتفاق ویژه فینال لیگ قهرمانان؛ رئال مادرید- لیورپول

فوتبال ترایب- دیدار لیورپول و رئال مادرید در فینال لیگ قهرمانان دستخوش حوادث فراوانی بود و در نهایت اتفاقات عجیبی باعث شد کهکشانی ها با برتری 1-3 برای سومین سال متوالی قهرمانی را تجربه کنند. در ادامه 5 اتفاق ویژه فینال کیف را بررسی خواهیم کرد.

1-آسیب دیدگی محمد صلاح

بی شک حداقل مهم ترین اتفاق 45 دقیقه نیمه اول، آسیب دیدگی محمد صلاح بعد از خطای سرخیو راموس بود. این مهاجم مصری تلاش زیادی برای ماندن در زمین داشت اما در نهایت درد شدید این اجازه را به او نداد و این ستاره گلزن با فینال لیگ قهرمانان و حتی شاید حضور در جام جهانی نیز به تلخ ترین شکل ممکن خداحافظی کد تا لیورپول بدون او تبدیل به تیمی معمولی شود.

2- مصدومیت دنی کارواخال

اگرچه شاید بیشتر در نیمه اول به آسیب دیگی صلاح پرداخته شد، اما دنی کارواخال مدافع اسپانیایی رئال مادرید نیز به شدت آسیب دید تا او نیز با گریه میدان را ترک کند. به نظر می رسد آسیب دیدگی کارواخال جدی باشد و به نظر می رسد سناریوی تلخ یورو 2016 و آسیب دیدگی در فینال لیگ قهرمانان برای او در حال تکرار بوده و احتمال دارد او جام جهانی را نیز از دست بدهد.

3- مرگبار مثل کاریوس

کاریوس سنگربان آلمانی لیورپول مانند هفته های اخیر به مینیوله ترجیح داده شد تا عجیب ترین اشتباهات ممکن را در بزرگ ترین دیدار عمرش انجام دهد. در صحنه گل اول رئال مادرید، او در حال پرتاب توپ بود که بنزما با زیرکی موفق به گلزنی شد و شاهکار او با اشتباه باورنکردنی در صحنه گل سوم رئال و دوم گرت بیل تکمیل شد تا او عامل قطعی و اول شکست لیورپول لقب بگیرد.

4- بازگشت بزرگ گرت بیل

ستاره ولزی رئال مادرید که انتظار داشت از ابتدا در ترکیب باشد، در نیمه دوم وارد میدان شد و تنها دقایقی بعد از ورود با یک برگردان فراموش نشدنی موفق شد گل دوم تیمش را به ثمر برساند. درخشش گرت بیل به همان یک گل معطوف نشد و در دقیقه 84 او با استفاده از اشتباه عجیب کایوس گل دوم را نیز به ثمر رساند تا مرد اول فینال کیف لقب بگیرد.

5- گرد و خاک رونالدو بعد از فینال

درست در لحظاتی که هواداران رئال مادرید در حال لذت بردن از سومین قهرمانی پیاپی خود بودند، رونالدو در مصاحبه ای عجیب خبر از احتمال جدایی در تابستان داد تا کام هواداران این تیم تلخ شود. البته رونالدو ساعاتی بعود مواضع خود را تعدیل کرد اما هنوز مشحص نیست که آیا این تهدید نیز مانند تهدیدهای قبلی رونالدو بوده یا او واقعا دیگر قصد جدایی دارد.