لیگ قهرمانان اروپا اسپانیا

رئال مادرید 3-1 لیورپول: این هم قهرمانی سیزدهم

فوتبال ترایب– رئال مادرید در دیداری جذاب و تماشایی توانست با نتیجه 3-1 لیورپول را شکست بدهد و برای سومین فصل پیاپی، قهرمان چمپیونزلیگ شود.

در دیداری که محمد صلاح، ستاره لیورپول، در همان نیمه اول مصدوم شد، رئالی ها به لطف اشتباهات لوریس کاریوس و درخشش گرت بیل، توانستند به پیروزی برسند و بار دیگر قهرمانی در اروپا را جشن بگیرند.

نیمه اول:

لیورپولی ها بازی را بهتر آغاز کردند و در دقایق ابتدایی کاملا بر بازی مسلط بودند. این تیم توانست یکی دو موقعیت خوب هم روی دروازه رئال ایجاد کند اما واکنش های خوب کیلور ناواس و حضور به موقع مدافعان این تیم، مانع از رسیدن لیورپول به گل شد. در دقیقه 28، با مصدومیت محمد صلاح، کلوپ مجبور شد آدام لالانا را به زمین بفرستد. این تغییر روند بازی را به سود رئالی ها تغییر داد و این تیم توپ و میدان را در اختیار گرفت. البته این تیم هم مجبور شد در دقیقه 36 اولین تعویضش را انجام بدهد و کارواخال مصدوم، جای خود را به ناچو داد.

رئالی ها در دقایق پایانی چند موقعیت خوب داشتند که هیچ یک از آنها تبدیل به گل نشد و در نهایت نیمه اول با تساوی 0-0 به پایان رسید.

نیمه دوم:

نیمه دوم را رئال بهتر آغاز کرد و بعد از اینکه ایسکو در دقیقه 48 یک ضربه را به تیر دروازه زد، بنزما در دقیقه 51 توانست گل اول بازی را به ثمر برساند. کاریوس که قصد داشت با دست، توپ را به جریان بیندازد، آن را به پای بنزما کوبید و توپ در برگشت وارد دروازه شد.

لیورپولی ها خیلی سریع به این گل واکنش نشان دادند و در دقیقه 55 توانستند گل تساوی را به ثمر برسانند. روی یک ضربه کرنر بود که لوورن توپ را بالاتر از مدافعان حریف زد و توپ در مقابل دروازه به مانه رسید و او هم به راحتی توانست کار را تمام کند.

بعد از این گل بار دیگر بازیکنان رئال ابتکار عمل را در دست گرفتند و توانستند در دقیقه 64 به گل دوم برسند. روی یک ارسال از سمت چپ توسط مارسلو بود که گرت بیل با یک ضربه برگردان تماشایی، توانست دروازه کاریوس را باز کند.

لیورپولی ها که بار دیگر همه چیز را از دست رفته می دیدند، پیش کشیدند و چیزی نمانده بود که مانه بار دیگر گل تساوی را به ثمر برساند اما ضربه او به تیر دروازه برخورد کرد.

در حالی که لیورپولی ها به دنبال رسیدن به گل تساوی بودند، در دقیقه 84 رئال توانست به گل سوم برسد. شوت دیدنی گرت بیل از پشت محوطه جریمه، با اشتباه کاریوس همراه شد و گل سوم رئال به ثمر رسید. تلاش لیورپولی ها برای جبران عقب ماندگی شان در دقایق پایانی ثمری نداشت و بازی با برتری 3-1 رئال به پایان رسید. 

ترکیب دو تیم:

ترکیب رئال: ناواس، راموس، واران، مارسلو، کارواخال، کاسمیرو، کروس، مودریچ، ایسکو، رونالدو، بنزما

سرمربی: زین الدین زیدان

ترکیب لیورپول: کاریوس، آرنولد، لوورن، فن دایک، روبرتسون، هندرسون، واینالدوم، میلنر،صلاح- مانه، فرمینو

سرمربی: یورگن کلوپ

آیا رئال مادرید شایسته قهرمانی در چمپیونزلیگ بود؟

Vote to see the results
32% - 12 votes
32% - 12 votes