جام جهانی 2018 ایران

چرا دیدار دوستانه ایران و یونان لغو شد؟

فوتبال ترایب- قرار بود پیش از آغاز جام جهانی دیداری دوستانه بین تیم های ملی ایران و یونان برگزار شود اما حالا به نظر می رسد این دیدار لغو شده است.

20 روز دیگر تیم ملی ایران اولین دیدار خود در جام جهانی روسیه 2018 را انجام خواهد داد و هنوز تکلیف بازی های دوستانه این تیم نامشخص است. از چند هفته قبل اخبار حاکی از قطعیت دیدار تیم ملی ایران و یونان در خلال اردوی تیم ملی کشوئرمان در ترکیه بود اما حالا به نظر می رسد این این دیدار لغو شده باشد و سرمربی تیم ملی یونان این خبر را تایید کرده است.

به نظر می رسد به دلیل مسکلات سیاسی، یونان تمایلی به سفر به ترکیه ندارد. تنش های سیاسی بین  کشورهای یونان و ترکیه و بازداشت 2 عضو ارتش یونان به ‌دلیل عبور از مرز دریایی 2 کشور چنین تصمیمی اتخاذ شده است.

چند روز قبل فدراسیون فوتبال یونان از تیم ملی ایران خواست برای این دیدار دوستانه به یونان سفر کرده و بازی به جای استانبول در آتن برگزار شود اما حالا به نظر می رسد این مسابقه به کلی لغو شده است.

بدین ترتیب حالا تیم ملی ایران تنها یک بازی دوستانه با لیتوانی در روز 18 خرداد) پیش رو خواهد داشت که آخرین بازی ما پیش از آغاز جام جهانی 2018 روسیه محسوب می شود.