جام جهانی 2018 اروپا

معرفی ها تیم های حاضر در جام جهانی 2018؛ دانمارک

فوتبال ترایب- تیم ملی دانمارک با نسل جدید ستاره های خود امیدوار به تکرار اتفاقات شیرین 2 دهه قبل در جام جهانی و صعود از گروهی است که خیلی رخ دادن این اتفاق دشوار به نظر نمی رسد.

شرایط فعلی:

تیم ملی دانمارک بعد از یک دوره غیبت در جام جهانی 2014، در رقابتی نفسگیر در مرحله گروهی پایین تر از لهستان به پلی آف رفته و با برتری برابر ایرلند موفق شد جواز صعود به جام جهانی را کسب کند.

دانمارک در اولین دیدار خود در جام جهانی به مصاف پرو خواهد رفت و بعد از آن مقابل استرالیا و فرانسه صف آرایی خواهد کرد.

ستاره تاثیرگذار؛

دانمارک در این دوره تیم نسبتا خوبی را در اختیار داشته و ستارگانی چون کسپر اشمایکل از لسترسیتی یا کریستنسن مدافع چلسی را در ترکیب دارد اما بی شک امید اول این تیم برای درخشش در روسیه به کریستین اریکسن، ستاره تاتنهام دوخته شده که در مقدماتی جام جهانی موفق به زدن 11 گل نیز شده و نقش مهمی در حضور دانمارک در جام جهانی داشت.

کارنامه در ادوار مختلف جام جهانی؛

دانمارک تا به حال 16 بار در 4 حضور در جام جهانی به میدان رفته که 8 پیروزی، 2 تساوی و 6 شکست حاصل کار آنها بوده است. دانمارک اولین بار سال 1986 به جام جهانی راه یافت اما در مرحله یک هشتم برابر اسپانیا مغلوب شد.

اما بهترین عملکرد آنها مربوط به جام جهانی 1998 است که دانمارک پرستاره به سختی و با نتیجه نزدیک 2-3 مغلوب برزیل شده و به نیمه نهایی نرسید.

ستاره های تاثیرگذار ادوار مختلف تاریخ جام جهانی؛

برایان و میشل لادروپ، 2 برادر و ستار نام آشنای فوتبال دانمارک در جام جهانی 1998 عملکرد بسیار خوبی داشند و پیتر اشمایکل نام آشنا نیز درون دروازه یکی از عوامل عملکرد به یادماندنی دانمارک بود. اما ابه ساند نیز در جام 1998 تنها 16 ثانیه بعد از ورود به زمین دروازه نیجریه را باز کرد تا سریع ترین گلزن تعویضی جام های جهانی لقب گیرد.

فهرست بازیکنان تیم ملی دانمارک:

سنگربانان: کسپر اشمایکل (لسترسیتی) فدریک رونو (بروندبی) یوناس لوسل (هادرسفیلد) کاسپر یانسن (میتیلند)

مدافعان: سیمون کیائر (سویا) رضا دورمیسی (رئال بتیس) پیتر آنکرسن (کپنهاگن) نیکولای بورگنسن (کپنهاگن) ماتیاس یورگنسن (هادرزفیلد) ینس لارسن (اودینزه) یوناس کودسن (ایپسویچ) آندرس بیلاند (برنتفورد) یانیک وستگراند (مونشن گلادباخ) آندرس کریستینسن (چلسی) هنریک دالسگارد (برنتفورد)

هافبک ‌ها: ویلیام کوئیست (کپنهاگن) لاس چون (آژاکس) کریستین اریکسن (تاتنهام) توماس دلینی (وردربرمن) پیونه سیسته (سلتاویگو) مایک ینسن (روزنبرگ) لوکاس لارگر (بوردو) میشل دهلی (لاکرونیا) پیتر هیوبرگ (ساوتهمپتون) دانیل واس (سلتاویگو) ماتیاس ینسن (میتیلند) روبرت اسکوف (کپنهاگن)

مهاجمان: کنت زوهوره (کاردیف) کاسپر دولبرگ (آژاکس) ویکتور فیشر (کپنهاگن) مارتین برایت وایت (بوردو) آندرس کورنلوس (آتالانتا) یوسف پولسن (لایپزیگ) نیکولای یورگنسن (فاینورد) نیکولاس بندتر (روزنبرگ)