لیگ قهرمانان اروپا اسپانیا

رئال مادرید و رونالدو؛ در رویای ثبت رکوردهای جدید

فوتبال ترایب- امشب رئال مادرید در شرایطی به مصاف لیورپول خواهد رفت که آمار و ارقام حاکی از حکمرانی کهکشانی ها در اروپا و درخشش خیره کننده رونالدو در این رقابت ها می باشد.

اگر رئال مادرید امسال فاتح لیگ قهرمانان شود، اولین تیمی خواهد بود که 3 سال متوالی این رقابت ها را فتح کرده است. پیش از این و در جام باشگاه های اروپا، کهکشانی ها در بین سالهای 1956 تا 1960، پنج دوره متوالی قهرمان اروپا شده بودند.

رونالدو امشب تبدیل به اولین بازیکن تاریخ لیگ قهرمانان می شود که در 5 فینال به میدان رفته است. در فرمت قبلی خنتو، دی استفانو، خوسه ماریا زاراگا و پائولو مالدینی به چنین افتخاری دست یافته بودند.

رونالدو همچنین این فرصت را دارد تا به اولین بازیکنی تبدیل شود که در 4 فینال لیگ قهرمانان موفق به گلزنی شده است. پیش از این دروازه چلسی در سال 2008، اتلتیکومادرید در سال 2014 و یوونتوس در سال 2017 توسط رونالدو باز شده بود.

رونالدو در 4 فینال گذشته ای که به میدان رفته موفق به زدن 4 گل شده است. رونالدو همین حالا نیز بهترین بازیکن تاریخ رئال مادرید در زمینه گلزنی در مراحل حذفی لیگ قهرمانان است.

امشب رئال مادرید برای شانزدهین بار در فینال این رقابت ها به میدان می رود. در 15 فینال قبلی تنها آنها در سال 1962 به بنفیکا، 1964 به اینتر و 1981 به لیورپول باخته اند و در باقی رقابت ها پیروز و قهرمان شده اند.

به نظر شما کدام تیم فاتح لیگ قهرمانان خواهد بود؟

Vote to see the results
32% - 5 votes
31% - 2 votes