لیگ قهرمانان اروپا اسپانیا

رئال مادرید- لیورپول؛ مرسی سایدی ها به دنبال شکست پادشاه

فوتبال ترایب- رئال مادرید در سالهای اخیر قدرت بی رقیب لیگ قهرمانان اروپا بوده اما لیورپول آماده یورگن کلوپ نیز به راحتی در فینال شکست نخواهد خورد.

شرایط رئال مادرید؛

رئال مادرید که در لالیگا و کوپا دل ری هرگز شرایط خوبی را تجربه نکرد و بعد از قهرمان سال قبل امسال در لالیگا سوم شد، در لیگ قهرمانان نمایش متفاوتی داشت و بعد از حذف تیم های بزرگی چون پاری سن ژرمن، یوونتوس و بایرن مونیخ راهی فینال لیگ قهرمانان شد تا چهارمین فینال خود طی 5 سال اخیر را تجربه کند.

شرایط لیورپول؛

اما از آن سو شاگردان کلوپ نیز در لیگ برتر و دیگر جام های داخلی جزیره توفیقی نداشته و لیگ برتر در نهایت چهارم شدند. اما مرسی سایدی ها در لیگ قهرمانان تیم متفاوتی بودند و در نهایت با غلبه بر پورتو، منچسترسیتی و رم بعد از 11 سال موفق شدند به فینال راه یابند.

ستاره تاثیرگذار لیورپول؛

مرسی سایدی ها با تکیه به خط حمله فوق العاده خود راهی فینال شدند و این تیم تنها در مراحل حذفی موفق به زدن 17 گل شد، علیرغم آمار فوق العاده فرمینو و سادیو مانه در خط حمله، بی شک امید اول گلزنی لیورپول محمد صلاح است که با 10 گل و بعد از رونالدو در رتبه دوم بهترین گلزن های لیگ قهرمانان قرار دارد.

ستاره تاثیرگذار رئال مادرید؛

همانند سالهای اخیر این کریستیانو رونالدو بوده که عملکرد فوق العاده ای در ترکیب کهکشانی ها داشته و در لیگ قهرمانان کارنامه خیره کننده ای از خود بر جای گذاشته است. رونالدو امسال نیز با 15 گل در صدر جدول گلزنان بوده و رئال مادرید با درخشش او تا این مرحله رسیده است.

تقابل های دو تیم؛

آخرین شکست رئال مادرید در یک فینال اروپایی به سال 1981 و دیدار برابر لیورپول باز می گردد. در سال 2009 این تیم در مرحله یک هشتم به مصاف هم رفتند که لیورپول با 4 گل رئال مادرید را در هم شکست و در سال 2014 نیز بازی های دو تیم در مرحله گروهی با نتیجه 0-3 و 0-1 به سود رئال مادرید به پایان رسید.

بازیکنان غایب؛

زیدان خوش شانس بوده که تیمش را بدون هیچ بازیکن غایب یا آسیب دیده ای آماده فینال کیف کرده است اما در سوی مقابل یورگن کلوپ قادر به استقاده از جوئل ماتیپ، اکسیلد چمبرلین و جوزپ گومز در فینال لیگ قهرمانان نخواهد بود.