لیگ قهرمانان اروپا اسپانیا

رئال مادرید؛ متخصص برتری در فینال های اروپایی

فوتبال ترایب- رئال مادرید آخرین بار در فینال جام باشگاه های اروپا در سال 1981 مغلوب لیورپول شد و بعد از آن هر 6 فینال اروپایی خود را با پیروزی پشت سر گذاشته تا تخصص خود را از این حیث به رخ بکشاند.

رئال مادرید 1 – 0 یوونتوس؛ 1998

تیم یوپ هاینکس بعد از 32 سال به دنبال قهرمانی در اروپا بود و رقیب دشوار و پای ثابت فینال های آن مقطع یعنی یوونتوس را مقابل می دید اما گل مشکوک به آفساید پدراگ میاتوویچ در نیمه دوم، اولین سکانی پیروزی های سریالی رئال مادرید در فینال ها بود.

رئال مادرید 3 – 0 والنسیا؛ 2000

تیم آماده دلبوسکه با غلبه بر بایرن مونیخ راهی فینال شد و والنسیای هکتور کوپر نیز حرفی برابر آنها نداشت تا کهکشانی ها با گل های رائول، مورینتس و استیو مک منمن اولین لیگ قهرمانان هزاره جدید را با لباس مشکی رنگ از آن خود کنند.

رئال مادرید 2 – 1 لورکوزن؛ 2002

اگرچه گل دقایق ابتدایی رائول خیلی زود توسط لوسیو پاسخ داده شد، اما والی یه یادماندنی زیدان در دقیقه 45 یکی از زیباترین گل های تاریخ لیگ قهرمانان را رقم زد تا با درخشش کاسیاس در نیمه دوم، تیم تاپ مولر قربانی بعدی رئال مادرید در فینال ها باشد.

رئال مادرید 4- 1 اتلتیکومادرید؛ 2014

آنچلوتی بعد از سالها رئال مادرید را به فینال رساند اما گل گودین در نیمه اول اتلتیکومادرید را در آستانه قهرمانی قرار داده بود که گل دقیقه 92 راموس کهکشانی ها را نجات داد تا با گلزنی گرت بیل، مارسلو و رونالدو کهکشانی ها بعد از 12 سال دوباره فاتح اروپا شوند.

رئال مادرید 6- 5 اتلتیکومادرید (پنالتی)؛ 2016

دربی مادرید یک بار دیگر در فینال لیگ قهرمانان رقم خورد. گل نیمه اول راموس در اواخر بازی توسط کاراسکو پاسخ داده شد تا در نهایت ضریه محکم و غیرقابل مهار رونالدو در ضربات پنالتی، ارمغان آورنده قهرمانی برای رئال مادرید باشد.

رئال مادرید 4 – 1 یوونتوس؛ 2017

تیم آماده زیدان یک بار دیگر به فینال راهی یافت و این بار در کاردیف اگرچه در نیمه اول با تساوی 1-1 به رختکن رفت، اما طوفان این تیم در نیمه دوم به راه افتاد تا گلهای کاسمیرو، رونالدو و اسنسیو رقم زننده دوازدهمین قهرمانی کهکشانی ها در اروپا باشد.