جام جهانی 2018 ایران

و سرانجام؛ رونمایی از پیراهن اول ایران در جام جهانی 2018

فوتبال ترایب- در حالی که در فاصله سه هفته تا آغاز رقابت های جام جهانی، فدراسیون فوتبال ایران هنوز از پیراهن اول تیم ملی در این رقابت ها رونمایی نکرده، تلویزیون فیفا با انتشار ویدئویی، این پیراهن را به نمایش گذاشت.

چند هفته قبل بود که انتشار عکسی از یک پیراهن سفید ساده که ادعا شده بود پیراهن تیم ملی در جام جهانی خواهد بود، واکنش های منفی زیادی را به همراه داشت اما فدراسیون فوتبال ادعا کرد که تیم ملی در روسیه، پیراهن های شکیل تری را به تن خواهد کرد.

ولی حتی در آخرین دیدار این تیم پیش از جام جهانی در تهران، که با رونمایی از یوپا، نماد تیم ملی، همراه شد، خبری از پیراهن اول تیم ملی نبود و بازیکنان با پیراهن های دوم و قرمز رنگ مقابل ازبکستان قرار گرفتند؛ پیراهنی که البته ظاهر آبرومندتری نسبت به طرح ادعایی داشت.

اما اکنون در ویدئویی که فیفا منتشر کرده، پیراهن اول ایران به رنگ سفید است که تنها روی شانه ها، دور یقه و آستین، نوارهای قرمز رنگ دارد. پیراهنی بسیار ساده که شباهت زیادی به طرح های دهه های 1970 و 1980 دارد.

این در حالی است که آدیداس برای سایر تیم های حاضر در جام جهانی طرح های اختصاصی تولید کرده و همه آنها، برخلاف پیراهن های ایران، در فروشگاه های آدیداس قابل خریداری است.

آیا پیراهن های رو.نمایی شده تیم ملی، مناسب حضور در جام جهانی است؟

Vote to see the results
31% - 4 votes
30% - 22 votes