اروپا انگلیس

کارنامه سرمربی جدید آرسنال؛ امری فرشته نجات توپچی هاست؟

فوتبال ترایب- اونای امری که دیروز به عنوان سرمربی جدید آرسنال انتخاب شد، دوران پر فراز و نشیبی در دنیای مربیگری داشته و حالا توپچی ها امیدوارند جانشین آرسن ونگر برای آنها پیام آور موفقیت باشد. در ادامه کارنامه اونای امری در سالهای اخیر را مرور خواهیم کرد؛

فصل 2006-2005: دیپورتیوو لورکا

اونای امری ناشناخته در آن مقطع هدایت تیم گمنام دیپورتیوو لورکا را بر عهده داشت و موفق شد برای اولین در تاریخ این باشگاه آنها را راهی دسته دوم لیگ اسپانیا کند که این موفقیت باعث مطرح شدن امری جوان در آن مقطع و آغاز راه او در عرصه مربیگری نیز گردید.

2006-2008: آلمریا

بعد از کسب موفقیت در دیپورتیوو لورکا، این بار اونای امری هدایت آلمریا در دسته دوم اسپانیا را بر عهده گرفت که در این ماموریت نیز موفق بود و این تیم را برای اولین بار در تاریخ به لالیگا رساند. دیگر اونای امری با کسب این موفقیت تبدیل به سرمربی شناخته ای شده ای در سطح اسپانیا شده بود و پیشنهادهای جدید از راه رسید.

2008-2012: والنسیا

بعد از کسب موفقیت های در دسته های پایین تر، حالا نوبت آن فرا رسیده بود که امری هدایت تیم های بزرگ تر را بر عهده گیرد و به همین دلیل در سال 2008 او سرمربی والنسیا شد. اونای امری در جمع خفاش ها نیز خوش درخشید و موفق شد 3 بار پیاپی این تیم را به رتبه سوم لالیگا رسانده و سهمیه لیگ قهرمانان را با والنسیا کسب کند که در آن مقطع موفقیت مهمی برای این باشگاه بود.

2012-2013: اسپارتاک مسکو

شاید تنها انتخاب اشتباه اونای امری در سالهای اخیر، پدیرش هدایت اسپارتاک مسکو در سال 2012 بود. امری در آن مقطع البته تنها 6 ماه سرمربی تیم روسیه ای بود و در این مدت کوتاه 11 بار تیمش مغلوب شد تا در نهایت باخت 1-5 برابر دینامو مسکو باعث اخراج امری از اسپارتاک شود.

2013-2016: سویا

اما بی شک یکی از بهترین دوران سرمربیگری اونای امری و مطرح شدن نام او به عنوان یک سرمربی بزرگ در جهان فوتبال به حضور او در سویا مربوط می شود. اونای امری و سویا در 3 فصل متوالی موفق شدند قهرمان لیگ اروپا شوند که هم در تاریخ این رقابت ها و هم در تاریخ باشگاه سویا تکرار نشدنی بوده و این موفقیت بزرگ باعث شد اونای امری حالا دیگر در رویای هدایت یک تیم جهانی باشد.

2016-2018: پاری سن ژرمن

بعد از درخشش در سویا، حالا این مدیران متمول پاری سن ژرمن بودند که برای تحقق رویاهای اروپایی خود اونای امری را به عنوان سرمربی خود انتخاب کردند. اما در پاریس شرایط بر وفق مراد او پیش نرفت و علیرغم تسلط بر رقابت های داخلی و کسب 2 فصل قهرمانی لاشامپیونا، اوضاع در لیگ قهرمانان مساعد نبود و در نهایت شکست های تاریخی برابر بارسلونا با 6 گل در نوکمپ و رئال مادرید در فصل جاری باعث شد پایان کار اونای امری در پاریس رقم بخورد.

آیا اونای امری را گزینه مناسبی برای آرسنال می دانید؟

Vote to see the results
32% - 9 votes
30% - 2 votes