فرانسه جام جهانی 2018

معرفی ها تیم های حاضر در جام جهانی 2018؛ فرانسه

فوتبال ترایب- خروس ها یکی از بهترین تیم های تاریخ خود را در اختیار دارند. تیم ملی فرانسه امسال با ستاره های پرتعداد خود راهی روسیه خواهد شد و امیدوار است بعد از 20 سال دوباره به فتح جام جهانی شود.

شرایط فعلی:

تیم ملی فرانسه که با هدایت دیدیه دشان در سالهای اخیر عملکرد خوبی داشسته و به نایب قهرمانی یورو 2016 نیز دست یافت، در گروهی دشوار و بالاتر از سوئد و هلند موفق شد با اقتدار جواز صعود به جام جهانی 2018 را کسب کند.

تیم دشان در گروه نسبتا آسانی قرار دارد. فرانسه در اولین دیدار خود د جام جهانی به مصاف استرالیا رفته و بعد از آن ابتدا برابر پرو و بعد از آن مقابل دانمارک صف آرایی خواهد کرد.

ستاره تاثیرگذار؛

ترکیب تیم ملی فرانسه مملو از ستاره های بزرگ بوده و انتخاب نام یکی از بین آنها بسیار دشوار است. درون دروازه هوگو لوریس، در قلب خط دفاعی بزرگانی چون واران و اومتیتی و در قلب خط میانی پل پوگبا و در خط حمله کیلیان امباپه قرار دارد. اما اگر خروس ها می خواهند برای دومین بار در تاریخ قهرمان شوند چشم امید آنها به آنتوان گریزمان، ستاره گلزن خط حمله است و اگر گریزمان آماده باشد، خروس ها می توانند در روسیه به رویاهای خود دست یابند.

کارنامه در ادوار مختلف جام جهانی:

تیم ملی فرانسه مجموعا تا به حال در 59 بازی 28 پیروزی، 12 مساوی و 19 باخت را کسب کرده است. فرانسه در جام جهانی 1958 رتبه سوم را کسب کرد و در جام 1982 چهارم شد.

4 سال بعد آنها باز هم به رتبه سوم دست یافتند اما بی شک بهترین فرانسه تاریخ مربوط به جام جهانی 1998 است که آنها موفق شدند در خانه خود جشن قهرمانی بگیرند. همچنین فرانسه در سال 2006 عم به فینا رسید اما آنها نهایتا در ضربات پنالتی مغلوب ایتالیا شدند.

ستاره های تاثیرگذار ادوار مختلف تاریخ جام جهانی:

فرانسه بازیکنان تاثیرگذار بزرگی در تاریخ جام جهانی داشته است. لوسین لورن در سال 1930 اولین گل تاریخ جام جهانی را زد و در سال 1958 ژوست فونتین با 13 گل، بهترین گلزن یک دوره لقب گرفت.

میشل پلاتینی در جام 1986 عملکرد فوق العاده ای داشت و فاین بارتز در کنار پیتر شیلتون با 10 کلین شیت رکورددار است اما بی شک درخشان ترین ستاره تاریخ فرانسه در جام های جهانی زین الدین زیدان است که در سال 1998 یک تنه تیمش را قهرمان جهان کرده و در سال 2006 نیز آنها را به فینال برد اما درگیری با ماتراتزی مانع تحقق رویای خروس ها شد.

فهرست بازیکنان تیم ملی فرانسه:

سنگربانان: هوگو لوریس، استیو ماندانا و آلفونسه آرئولا

مدافعان: بنجامین مندی، رافائل واران، جبرئیل سیدیبه، ساموئل اومتیتی، آدیل رامی، بنجامین پاوارد، لوکاس هرناندز و پرنسل کیمپمبه

هافبک ها: پل پوگبا، انگولو کانته، کورنتین تولیسو، استیون انزونزی، بلیز ماتوئیدی و توماس لمار

مهاجمان: کیلیان امباپه، الیویه ژیرو، عثمان دمبله، نبیل فکیر، فلورین تائووین و آنتوان گریزمان