آسیا جام جهانی 2018

معرفی ها تیم های حاضر در جام جهانی 2018؛ استرالیا

فوتبال ترایب- تیم ملی استرالیا که در 2 دوره اخیر به عنوان نماینده قاره آسیا راهی جام جهانی شده است، امیدوار است در گروه نسبتا آسان خود یکی از تیم های صعود کننده لقب گیرد.

شرایط فعلی:

تیم ملی استرالیا با هدایت تیم فان مارویک هلندی، در مرحله مقدماتی شرایط چندان مساعدی نداشت و در نهایت با راهیابی به مرحله پلی آف، در جدالی دشوار موفق به غلبه بر سوریه و بعد از آن هندوراس شد و به جام حهانی روسیه راه بافت.

تیم ملی استرالیا در اولین دیدار خود در جام جهانی به مصاف تیم قدرتمند فرانسه خواهد رفت و در 2 دیدار بعدی با دانمارک و پرو جدال خواهد کرد.

ستاره تاثیرگذار؛

علیرغم تغییر نسل در فوتبال استرالیا، هنوز هم می توان تیم کیهیل ستاره گلزن کانگوروها را امید اول این تیم برای درخشش در جام جهانی دانست. تیم کیهیل در رقابت های مقدماتی نیز بهترین بازیکن تیمش بود و موفق شد مجموعا 11 گل برای استرالیا به ثمر برساند.

همچنین مارک میلیگان، مدافع باتجربه و 32 ساله استرالیا نیز یکی از بازیکنان تاثیرگذار کانگوروها به شمار می آید

کارنامه در ادوار مختلف جام جهانی

استرالیا که اولین بار در سال 1974 و با غلبه بر تیم ملی ایران راهی جام جهانی شد، مجموعا تا به حال 13 بازی در تاریخ جام جهانی انجام داده که 8 شکست، 3 تساوی و 2 پیروزی حاصل کار این تیم بوده است.

در 4 دوره حضور، استرالیا 3 بار در مرحله گروهی حذف شده اما بهترین عملکرد آنها مربوط به جام 2006 است که در مرحله یک هشتم نهایی، آنها با پنالتی مشکوک دقیقه 90 فرانچسکو توتی مغلوب ایتالیا شدند.

ستاره های تاثیرگذار ادوار مختلف تاریخ جام جهانی

استرالیا در جام جهانی 2006 عملکرد درخشانی داشت و بالاتر از کرواسی موفق به صعود از مرحله گروهی شد که تیم کیهیل و هری کیول عملکرد بسیار خوبی در آن رقابت ها داشتند.

تیم کیهیل بی شک بهترین بازیکن استرالیا در جام های جهانی بوده که در سال 2014 نیز گلی فراموش نشدنی با یک ضربه والی دیدنی مقابل هلند به ثمر رساند.

فهرست بازیکنان تیم ملی استرالیا:

سنگربانان: متئو رایان(برایتون) برد جونز(فاینورد) دنی ووکویچ(خنک) میچل لانگراک(ناگویا)

مدافعان: جیمز مردیت(میلوال) بیلی رایت(بریستول) میلوس دگنک(یوکوهاما) ترنت سینزبوری(گراس هاپرز) متئو یورمان(سوون سامسونگ) الکس گرسباخ(رن) عزیز بهیچ(بورسا اسپور) فران کاراشیچ(لوکوموتیو) الکساندر سوسنیار(ملادا) جاش ریزدون(وسترن سیدنی)

هافبک ها: آرون موی(هادرسفیلد) مایل یدیناک(استون ویلا) ماسیمو لونگو(کویینز پارک رنجرز) جکسون ایروین(هال سیتی) تام روجیک(سلتیک)  مارک میلیگان(الاهلی) جیمز ترویسی(ملبورن ویکتوری) دمیتری پتراتوس(نیوکاسل جتز) جاشوا بریلانته(سیدنی) دنیل ارزانی(ملبورن سیتی)

مهاجمان: تیم کیهیل(میلوال) متئو لکی(هرتابرلین) رابی کروزه(بوخوم) تامی یوریچ(لوتسرن) اندرو نابوت(اوراوا رد) نیکیتا روکاویتسیا(مکابی) جیمی مک لارن(هیبرنیان) آپوستولوس جیانو(لارناکا)