لیگ قهرمانان اروپا اسپانیا

آمار ستاره های لیورپول برابر رئال مادرید؛ یک به هفده

فوتبال ترایب- هر چقدر ستاره های رئال مادرید در سالهای اخیر موفق به فتح لیگ قهرمانان شده اند، در ترکیب لیورپول تنها یک بازیکن است که دوران ورزشی خود به چنین افتخاری دست یافته است.

رونالدو با فتح 4 لیگ قهرمانان در ترکیب رئال مادرید رکورددار است و البته یکی از قهرمانی های او در سال 2008 و با لباس منچستریونایتد به دست آمده است.

کارواخال، راموس، واران، ناچو، مارسلو، مودریچ، کاسمیرو، ایسکو، بنزما ، بیل و کروس هر کدام 2 بار فاتح لیگ قهرمانان شده اند که همگی در لباس رئال مادرید و در سالهای 2014، 2017 و 2017 بوده ایت.

ناواس، کواچیچ و واسکز هر کدام 2 بار  و آسنسیو هم فقط یک قهرمانی اروپا را تجربه کرده است که این بازیکنان نیز این افتخار را در لباس رئال مادرید کسب کرده اند.

اما جالب اینجاست که در ترکیب لیورپول تنها یک نفر است که تا به حال طعم شیرین قهرمانی در اروپا را چشیده است. امره جان هافبک مصدوم و آلمانی لیورپول که هنوز مشخص نیست به فینال خواهد رسید یا خیر، در فصل 2013-2012 که بایرن مونیخ با هاینکس فاتح 3 گانه شد، بازیکن ذخیره این تیم بود که حتی یک دقیقه هم برای این تیم در لیگ قهرمانان به میدان نرفت اما به هر حال عضوی از تیم قهرمان بود.