پرسپولیس استقلال

برانکو: کسب مقام درخشان سومی را به شفر تبریک می ‌گویم

فوتبال ترایب- برانکو، سرمربی کروات پرسپولیس در مورد خط خوردن نام سید جلال حسینی از لیست بازیکنان تیم ملی و البته اظهارنظرات اخیر وینفرد شفر صحبت کرد.

خط خوردن سید جلال حسینی: من بابت خط خوردن سید جلال حسینی از لیست تیم ملی بسیار ناراحتم و اگر او در جام جهانی حاضر نباشد غمگین خواهم شد. طبیعی است که همه ما موفقیت تیم ملی ایران را خواستاریم و این برای تک تک ما اهمیت دارد، ولی اعتقاد دارم سید جلال حسینی طی این سالها چه برای تیم ملی و چه برای پرسپولیس و دیگر تیم‌ها وفادارترین و مؤثرترین بازیکن بوده است.

کیفیت کار او در پرسپولیس برای همگان مشخص است و اعتقاد دارم درباره عملکرد او در تیم ملی نیز شرایط یکسان است. درباره سیدجلال حسینی کاملا موافق با ریاست باشگاه و هواداران و در کنار ایشان هستم.

صحبت شفر در مورد کوچک تر بودن پرسپولیس: من هیچ گاه درباره تیم‌ های دیگر اظهار نظر نمی‌کنم اما درباره استقلال باید بگویم این تیم به شکل سنتی همیشه یک کاندیدای قهرمانی است. اگر یادتان بیاید 2 سال قبل با استقلال شانه به شانه برای قهرمانی می‌ جنگیدیم اما ما با 4 گل آنها را در دربی شکست دادیم.

2 فصل قبل استقلال دوم شد و این در حالی است که امتیازات بیشتری کسب کرد اما فصل قبل استقلال سوم شد و امتیازات کمتری به دست آورد. استقلال با منصوریان امتیازات بیشتری نسبت به استقلال با شفر به دست آورد و اینها واقعیت موجود است اما معتقدم استقلال یک تیم بزرگ است و یک سرمربی خیلی خوب دارد اما همه اینها را پرسپولیس هم دارد.

حالا در لیگ پیش رو مشخص می‌ شود که چه تیمی بهتر است البته فراموش نکنید که ذوب‌ آهن بهترین تیم نیم فصل دوم فصلی که گذشت، بود. این را هم در نظر بگیرید که اگر سایپا گسترش فولاد را می‌برد این تیم به مقام سوم می‌رسید و استقلال چهارم می‌ شد. فراموش نکنید هم استقلال و هم پرسپولیس یک تکلیف دارند که باید بار اصلی فوتبال ایران را به دوش بکشند. همه جای دنیا هم اوضاع به این شکل است و نباید از این مسائل فرار کرد.

ما خوشحالیم رقیبی مثل استقلال داریم چون در کنار سایر تیم‌ها رقابت می ‌کنیم و این موضوع باعث می‌ شود پرسپولیس هم قدرتمند تر شود.

باید بگویم که من از بابت کسب عنوان درخشان سومی لیگ برتر از سوی تیم بزرگتر بسیار خوشحالم و به عنوان سرمربی تیم کوچکتر مقام زیبا و درخشان سومی را به شخص آقای شفر تبریک می ‌گویم.