لیگ قهرمانان آسیا پرسپولیس

پرسپولیس- الدحیل؛ تیم برانکو در سودای حذف بهترین تیم غرب

فوتبال ترایب- با قرعه کشی لیگ قهرمانان آسیا مشخص شد که شاگردان برانکو باید در مرحله یک چهارم این رقابت ها به مصاف الدحیل قطر بروند.

شرایط فعلی پرسپولیس:

قرمزپوشان امسال نیز مانند فصل گذشته با اقتدار و در فاصله چند هفته مانده به پایان فصل قهرمانی را جشن گرفتند تا همچنان بهترین تیم ایران لقب گیرند.

اگرچه کیفیت فنی این تیم در چند هفته پایانی کمی دچار افت شد، اما پرسپولیس همچنان بهترین آمار و ارقام را در اختیار داشته و در لیگ قهرمانان آسیا نیز به عنوان صدنشین بالاتر از السد راهی مرحله بعد شده و در یک هشتم نیز الجزیره را مغلوب کرد.

مشکل بزرگ قرمزپوشان، بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی و محرومیت از جذب بازیکن است که با احتمال جدایی چند ستاره شرایط را برای آنها دشوارتر می سازد.

شرایط فعلی الدحیل:

این تیم که در ابتدای فصل جاری و با ترکسیبی از 2 تیم لخویا و الجیش تشکیل شد، در لیگ ستارگان قطر با اقتدار تمان و با فاصله ای زیادی با السد نایب قهررمان موفق شد قهرمانی را از آن خود کند.

آمار الدحیل خیره کننده است؛ آنها هر 8 بازی فبلی خود در لیگ قهرمانان را با پیروزی پشت سر گذاشته و مرحله قبل العین را با نتیجه عجیب 3-8 مغلوب کردند.

آخرین شکست الدحیل به 36 بازی قبل باز می گردد که آنها با نتیجه 0-1 مغلوب الغرافه شده و طی این مدت الدحیل 31 پیروزی و 4 تساوی کسب کرده است.

ستاره تاثیرگذار پرسپولیس:

قرمزپوشان در یک فصل اخیر تیمی یکدست نشان دادند که کمتر به یک ستاره بزرگ اتکا می کنند اما به هر حال آمار گلزنی علی علیپور در یک سال اخیر فوق العاده بوده است.

این مهاجم ریزنقش در لیگ برتر ایران با اقتدار و با زدن 19 گل آقای گل شد و در لیگ قهرمانان نیز تا به حال موفق به زدن 4 گل شده است تا امید اول پرسپولیس برای باز کردن دروازه الدحیل قلمداد شود.

ستاره تاثیرگذار الدحیل:

با توه به مصدومیت یوسف المساکنی و دوری چند ماهه مرد سال فوتبال تونس از میادین، حالا بی شک خطرناک ترین مهره الدحیل یوسف العربی مهاجم زهردار آنهاست که تا که حال موفق به زدن 9 گل شده و در کنار بغداد بونجاح از السد آقای گل لیگ قهرمانان محسوب می شود.

یوسف العربی موفق به کسب عنوان آقای گلی لیگ ستارگان قطر نیز شد و مدافعان پرسپولی باید کاملا مراقب او باشند.

تقابل 2 تیم:

این تیم الدحیل تقریبا همان لخویاست و بیشتر ستاره های تیم مربوط به حریف فصل قبل قرمزپوشان در مرحله یک هشتم هستند. پرسپولیس در دیدار رفت و علیرغم از دست دادن یک پنالتی در استادیوم خالی از تماشاگر آزادی به تساوی بدون گل رسید اما در بازی برگشت به لطف گل به خودی مدافع لخویا راهی مرحله بعد شد.

آیا پرسپولیس قادر به غلبه بر الدحیل خواهد بود؟

Vote to see the results
31% - 85 votes
32% - 20 votes