لیگ قهرمانان اروپا اسپانیا

دلیل تاریخی بزرگ برای قهرمانی رئال مادرید در لیگ قهرمانان

فوتبال ترایب- رئال مادرید در حالی در فینال شنبه لیگ قهرمانان در کیف به مصاف لیورپول خواهد رفت که از لحاظ تاریخی شرایط خوبی برای کسب سیزدهمین قهرمانی خود در اروپا را داراست.

کهکشانی ها که فصل خوبی را در  لالیگا سپری نکرده و در نهایت به مقام سوم دست یافتند، امیدوارند با فتح لیگ قهرمانان در نهایت فصل را با عنوانی مهم به پایان برسانند.

رئال مادرید امسال در لالیگا پایین تر از بارسلونا و اتلتیکومادرید سوم شد اما این رتبه لالیگایی معمولا در اروپا برای آنها خوش یمن بوده است.

در سال 1956، 2002 و 2014 رئال مادرید در شرایطی فاتح لیگ قهرمانان شده که همانند امسال اوضاع خیلی مساعدی در لالیگا نداشته و فصل را با رتبه سوم به پایان رسانده است.

اما حتی کهکشانی ها در روزهای بدتر از این هم موفق به فتح اروپا شده اند. در سالهای 1998 و 2000 که آنها قهرمان اروپا شده اند، لالیگا را در رتبه های چهارم و پنجم به پایان رسانده بودند.

در سالهای 1959، 1960، 1966 و همچنین سال 2016، قوهای سپید در حالی اروپا را فتح کردند که در لیگ داخلی اسپانیا نایب قهرمان شده بودند.

در مجموع 12 قهرمانی لیگ قهرمانان، تنها در 3 فصل این تیم پرافتخار دبل کرده و همزمان اروپا و لالیگا را فتح کرده بود که مربوط به سال گذشته و سالهای 1957 و 1958 می شود.