لیگ قهرمانان آسیا استقلال

استقلال- السد؛ جنگ دوبازه ژاوی و یارانش با آبی پوشان

فوتبال ترایب- قرعه کشی مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا امروز برگزار شد و تیم استقلال در مرحله بعد باید به مصاف السد قطر برود.

شرایط فعلی استقلال:

آبی پوشن با علیرضا منصوریان فصل را ضعیف آغاز کرده و حتی برای چند هفته قعرنشین نیز بودند اما با انتصاب وینفرد شفر رفته رفته شرایط این تیم تغییر کرد و آنها با پیشرفت قابل ملاحظه ای که داشتند در نهایت سوم شدند.

اما تیم شفر موفق شد قهرمانی جام حذفی را از آن خود کرده و به عنوان صدزنشین از گروه مرگ در لیگ قهرمانان آسیا نیز صعود کند و حالا امیدوار به تکرار این روند در مراحل بعدی خواهد بود.

شرایط فعلی السد:

تیم مانوئل فریرا در فصل جاری عملکرد خوبی در لیگ قطر داشت اما الدحیل به قدری قدرتمند ظاهر شد که در نعایت شاگردان مانوئل فریرا به رتبه دوم جدول رضایت دادند.

الدحیل با آمار خیره کننده 60 امتیاز از 22 بازی با اقتدار قهرمان لیگ ستارگان قطر شد اما حریف استقلال با 49 امتیاز بعد از این تیم در رتبه دوم جدول قرار گرفت.

تقابل 2 تیم:

استقلال و السد سال گذشته در مرحله پلی آف لیگ قهرمانان به مصاف هم رفتند که آبی پوشان در شبی فراموش نشدنی و با حضور حداکثری هواداران خود موفق شدند در نهایت در ضربات پنالتی تیم پرستاره قطری را مغلوب کنند.

این دیدار در طول 120 دقیقه گرچه با برتری نسبی السد همراه بود، اما درخشش سید مهدی رحمتی درون دروازه استقلال باعث شد بازی به ضربات پنالتی کشیده شود و در نهایت باز هم سنگربان باتجربه این تیم به داد استقلال رسید و با مهار 2 ضربه پنالتی زمینه ساز صعود آنها به مرحله بعد و حف یاران ژاوی گردید.

ستاره تاثیرگذار استقلال:

آبی پوشان در نیم فصل دوم نمایش متفاوتی ارائه دادند و در این میان بی شک گلزنی مامه تیام نقش موثری در تغییر نتایج استقلال داشت.

مامه تیام اگرچه چند هفته ای به دلیل مصدومیت از میادین دور بود، اما موفق شد فقط در لیگ قهرمانان 7 گل به ثمر رسانده و خود را به عنوان یکی از نامزدهای کسب عنوان آقای گلی معرفی کند. وی همچنین گل برتری بخش اشتقلال در جام حذفی را نیز به ثمر رساند.

اگرچه شایعاتی در مورد جدایی مامه تیام به گوش می رسد اما اگر استقلال قادر به حفظ او باشد بی شک تیام مهم ترین تهدید برای مرتضی پورعلی گنجی و دیگر مدافعان السد خواهد بود.

ستاره تاثیرگذار السد:

السد یکی از تیم های پرستاره فوتبال آسیا به شمار می آید که بی شک سرآمد همه بازیکنان این تیم ژاوی، فوق ستاره سابق بارسلوناست که کلاس بازی خود را همچنان حفظ کرده و در لیگ قهرمانان به خوبی آن را ارائه می دهد.

السد در خط حمله نیز ستاره بسیار خطرناکی مانند بغداد بونجاح الجزایری را در اختیار دارد که آقای گل لیگ قهرمانان آسیاست و مشکل بزرگی برای خط دفاعی استقلال محسوب خواهد شد.

نباید فراموش کنیم که السد در خط دفاعی نیز از مرتضی پورعلی گنجی بهره می برد که بی شک یکی از مدافعان برتر فوتبال آسیاست.

آیا استقلال می تواند السد را حذف کند؟

Vote to see the results
31% - 45 votes
30% - 24 votes