جام جهانی 2018 اروپا

در جام جهانی روسیه 2018 چه ستاره هایی را نمی بینیم؟

فوتبال ترایب- در روزهای اخیر لیست تیم های مطرح برای جام جهانی روسیه 2018 در حال انتشار است و طبیعتا در این میان نام های بزرگی جام جهانی را از دست می دهند.

ما در ادامه نام ستاره های بزرگی که با نظر سرمربی تیم های ملی کشورمان باید جام جهانی را از تلویزیون تماشا کنند را مرور خواهیم کرد.

مائورو ایکاردی

مهاجم آماده اینتر در سالهای اخیر 2 بار موفق به کسب عنوان آقای گلی سری آ شده و امسال نیز با زدن 29 گل نمایش خیره کننده ای در لباس نراتزوری داشت اما اگرچه خورخه سامپائولی وی را در لیست ابتدایی قرار داد، اما ایکاردی در نهایت جایی در فهرست نهایی نداشت تا این ستاره گلزن در عین ناباوری تماشاگر جام جهانی باشد.

زلاتان

اگرچه زلاتان در پایان یورو 2016 از بازی های ملی خداحافظی کرد، اما شگفتی سازی سوئد با غلبه بر ایتالیا و صعود به جام جهانی روسیه باعث شد او دوباره علاقمند به حضور در عرصه ملی شده و درخواست خود را مطرح کند اما یان اندرسون سرمربی سوئد به هیچ عنوان علاقه ای به بازگشت زلاتان نداشت تا رویاهای او برای حضور در روسیه نقش بر آب شود.

آلوارو موراتا

ستاره اسپانیایی چلسی مهاجم فیکس لاروخا در یورو 2016 بود اما نیمکت نشینی های متوالی در لندن و همچنین آسیب دیدگی در مقطع بد فصل باعث شد در نهایت خولن لوپتگی مهاجمانی چون آسپاس و کاستا را به وی ترجیح داده و یکی از گران ترین ستاره های بازار نقل و انتقالات تابستان قبل که یک سال پیش از حضور خود در روسیه اطمینان داشت، جام جهانی را از دست بدهد.

راجا ناینگولان

ستاره 30 ساله رم ایتالیا در فصل جاری عملکرد خیره کننده ای در لباس رم داشت و یکی از عوامل اصلی صعود آنها به نیمه نهایی لیگ قهرمانان بود. اما ناینگولان در عین ناباوری که فهرست پایانی بلژیک برای جام جهانی جایی نداشت و این تصمیم به حدی برای مردم این کشور عجیب بود که آنها در حال جمع کردن طومار برای بازگشت ناینگولان به تیم ملی هستند.

ماریو گوتزه

شاید ماریو گوتزه بعد از به ثمر رسیدن گل قهرمانی آلمان در جام جهانی 2014 حتی رویاهایی چون دریافت جایزه توپ طلا را در سر داشت اما یک بیماری عجیب و آسیب دیدگی های متوالی باعث شد کسی خیلی از نبود نام وی در فهرست تیم ملی آلمان متعجب نشود.

ساندرو واگنر

او که مدتی قبل خود را بهترین مهاجم آلمان خوانده بود، در نیم فصل دوم عملکرد بسیار خوبی در ترکیب بایرن داشته و انتظار داشت به تیم ملی دعوت شد اما یوواخیم لوو موافق او نبود تا ساندو واگنر با جنجال و خداحافظی از تیم ملی، در روسیه 2018 خانه نشین باشد.

دیگر غایبان لیست لاروخا

فوتبال اسپانیا به حدی ستاره دارد که در هر شرایطی نام های بزرگ در روسیه ایب می شدند. در لیست این تیم غیبت مارک بارترا، سسک فابرگاس، خاوی مارتینز، مارکوس آلونسو، هکتور بیرین، سرجی روبرتو، دنیل پارخو، سوسو، ایارامندی، لوییز آلبرتو و پدرو که همگی فصل خوبی داشتند نیز قابل توجه است.