جام جهانی 2018 ایران

معرفی ها تیم های حاضر در جام جهانی 2018؛ ایران

فوتبال ترایب- تیم ملی ایران که موفق شد با اقتدار و به عنوان تیم اول از گروه خود به عنوان دومین تیم بعد از برزیل به جام جهانی صعود کند، امیدوار است بالاخره قادر به صعود از مرحله اول این رقابت ها در پنجمین دوره حضور خود باشد.

شرایط فعلی:

تیم ملی ایران در سالهای اخیر با کارلوس کی روش تبدیل به قدرت اول فوتبال آسیا شده و سالهاست در رنکینگ فیفا جایگاه اول قادره کهن را از آن خود کرده است.

پیشرفت فوتبال ایران در سالهای اخیر باعث حضور برخی بازیکنان این تیم در لیگ های اروپایی شده بطوریکه در فصل جاری علیرضا جهانبخش آقای گل لیگ هلند شده و کاوه رضایی و کریم انصاری فرد نیز در کورس آقلی گلی لیگ بلژیک و یونان قرار داشتند.

تیم ملی ایران در جام جهانی در اولین بازی خود به مصاف مراکش رفته و بعد از آن به ترتیب مقابل اسپانیا و پرتغال صف آرایی خواهد کرد.

ستاره تاثیرگذار؛

کارلوس کی روش در سالهای اخیر تیم ملی ایران را تبدیل به تیمی یکدست کرده که کمتر به درخشش ستارگان خود محتاج است اما به هر حال علیرضا جهانبخش، ستاره 24 ساله تیم آلکمار که آقای گل فوتبال هلند هم شد، بی شک امید اول ایران برای درخشش در جام جهانی است.

البته بازیکنانی چون سردار آزمون، کیم انصاری فرد و حتی مهدی طارمی نیز در سالهای اخیر به تناوب عملکرد فوق العاده ای داشته و خط دفاعی ایران نیز که در راه صعود به جام جهانی تنها 2 بار مغلوب رقبا شد، شاید با حضور بازیکنانی چون پورعلی گنجی و میلاد محمدی، ستاره اصلی تیم ملی ایران را به جام جهانی معرفی کند.

کارنامه در ادوار مختلف جام جهانی

تیم ملی ایران مجموعا تا به حال در 4 جام جهانی 12 بار به میدان رفته که 8 شکست، 3 تساوی و یگ پیروزی حاصل کار این تیم بوده است.

در جام جهانی 1978 ایران برابر اسکاتلند و هلند شکست خورد اما با پرو به تساوی رسید. بعد از 20 سال، بهترین عملکرد تاریخ فوتبال ایران مربوط به جام 1998 فرانسه است که علیرغم 2 شکست برابر یوگسلاوی و آلمان، ایران تنها پیروزی خود را برابر ایالت متحده به دست آورد.

در جام جهانی 2006 دو شکست برابر پرتغال و مکزیک و یک تساوی برابر آنگولا حاصل کار ایران بود و در جام 2014، علیرغم مقاومت جانانه مقابل آرژانتین، برای این تیم مغلوب شدیم و تساوی برابر نیجریه و شکست دیگری مقابل بوسنی حاصل کار ایران بوده است.

ستاره های تاثیرگذار ادوار مختلف تاریخ جام جهانی

ایرج دانایی فرد در جام جهانی 1978 اولین گل تاریخ ایران در جام های جهانی را به ثمر رساند اما در جام 1998 بی شک مهدی مهدوی کیا، حمید استیلی و احمدرضا عابدزاده، در جام جهانی 2006 آندرانیک تیموریان و یحیی گل محمدی و در جام جهانی 2014 رضا قوچان نژاد، مهرداد پولادی و سید جلال حسینی بهترین بازیکنان ایران در این 4 دوره حضور بوده اند.

فهرست بازیکنان تیم ملی ایران:

سنگربانان: علیرضا بیرانوند- رشید مظاهری- امیر عابدزاده

مدافعان: علی قلی زاده- مجید حسینی- میلاد محمدی- محمد خانزاده - مرتضی پورعلی گنجی- پژمان منتظری- رامین رضاییان- روزبه چشمی

هافبک ها: احسان حاج صفی- کریم انصاری فرد- مسعود شجاعی- مهدی ترابی- امید ابراهیمی- سعید عزت اللهی

مهاجمان: علیرضا جهانبخش- اشکان دژآگه- مهدی طارمی- رضا قوچان نژاد- سامان قدوس- سردار آزمون- وحید امیری

آیا معتقدید ایران از گروه خود صعود خواهد کرد؟

Vote to see the results
32% - 23 votes
31% - 15 votes