جام جهانی 2018 ایران

ترکیب احتمالی تیم ملی ایران در جام جهانی 2018 چیست؟

فوتبال ترایب- با اعلام لیست تیم ملی برای جام جهانی پیش رو، حالا حدس زدن ترکیب اصلی تیم ملی ایران برای جام جهانی روسیه 2018 آسان تر از قبل شده است.

بعد از اعلام لیست تیم ملی، درون دروازه تغییر خاصی حاصل نشد و اگر کارلوس کی روش نخواهد همانند جام جهانی 2014 به یکباره فوتبالدوستان را متعجب کند، احتمالا به مانند سالهای اخیر علیرضا بیرانوند در دروازه قرار خواهد گرفت.

در خط دفاعی، حضور میلاد احمدی در پست مدافع چپ تقریبا قطعی است اما احتمال دارد کی روش با رویکردی دفاعی تر از مجید حسینی و پورعلی گنجی در قلب خط دفاعی و منتظری در پست دفاع راست استفاده کند یا اینکه منتظری و پورعلی گنجی مدافعان وسط باشند و رامین رضاییان در پست مدافع راست قرار گیرد.

با توجه به محرومیت سعید عزت اللهی در بازی اول، بین امید ابراهیمی و احسان حاج صفی یکی به عنوان بازیکن جانشین او برابر مراکش به میدان خواهد رفت و ممکن است هر 2 بازیکن نیز با توجه به تفکرات کی روش در ترکیب اصلی قرار بگیرند.

مسعود شجاعی، علیرضا جهانبخش و مهدی طارمی، 3 بازیکنی هستند که پشت سر سردار آزمون که در نوک خط بازی می کند به میدان خواهند رفت. البته ممکن است وحید امیری به دلیل دوندگی فراوان یا کریم انصاری فرد یا ساماند قدوس آماده یا حتی مهدی ترابی جایگزیان طارمی یا قدوس شوند.

ترکیب احتمالی ایران به شرح زیر است:

علیرضا بیرانوند

میلاد محمدی

پژمان منتظری

مرتضی پئرعلی گنجی

رامین رضاییان

امید ابراهیمی

احسان حاج صفی

علیرضا جهانبخش

مسعود شجاعی

مهدی طارمی

سردار آزمون