جام جهانی 2018 ایران

کی روش و افشای دلیل خط خوردن وریا و سید حسین حسینی

فوتبال ترایب- کارلوس کی روش، سرمربی پرتغالی تیم ملی ایران از دلایل عدم دعوت سید حسین حسینی، سنگربان استقلال و وریا غفوری به تیم ملی پرده برداشت.

دیروز لیست بازیکنان اعزامی به جام جهانی مشخص شد که در آن نام های سرشناسی مانند وریا غفوری و سید حسین حسینی از استقلال غایب بودند که کی روش دلیل آن را تصمیمات سرمربی استقلال می داند.

کی روش گفت: من معمولا علاقه ندارم که فقط در مورد یک یا 2 بازیکن خاص صحبت کنم ولی به خاطر احترامی که برای سید جلال حسینی و وریا غفوری قائلم، حالا در مورد آنها صحبت می‌ کنم.

اصولاً چنین تصمیماتی به سرمربی مربوط می‌شود اما مثلا سیدحسین حسینی گلر استقلال 873 دقیقه گل نخورد رکورد کلین شیت را شکست اما او ناگهان با تصمیم شفردیگر برای این تیم بازی نکرد که من هم شوکه شدم. در مورد وریا غفوری هم باید بگویم که هیچ کسی به اندازه من او را نمی ‌شناسد و بنده این اختیار را برای خودم قائل هستم که در مورد این بازیکن صحبت کنم چون قبل از اینکه وریا راهی استقلال شود من این بازیکن را به تیم ملی دعوت کرده بودم.

در آن زمان وریا غفوری دفاع راست بسیار خوبی بود و من بیش از یک ماه پیش او را صدا زده و به او گفتم: ما در تیم ملی نیازی به وینگر راست نداریم، تو باید در پست دفاع راست بازی کنی زیرا بازیکنانی مثل علیرضا جهانبخش، کریم انصاری ‌فرد و قلی‌ زاده در وینگر راست هستند و من چنین نفراتی را در این پست دارم. من به وریا تأکید کردم که تیم ملی به یک دفاع راست محکم نیاز دارد اما وقتی در تیم استقلال و با تصمیم وینفرد شفر او از پست دفاع راست به هافبک راست تبدیل می‌ شود این دیگر به سرمربی این تیم برمی‌گردد. نمی‌دانم چگونه سرمربی استقلال از عدم دعوتووریا غفوری به تیم ملی متعجب شده است. وقتی در تیم خودش اعتقادی ندارد که در دفاع راست از وریا استفاده کند و پست او را تغییر می‌دهد چگونه سورپرایز می‌شود؟

وقتی قرار است ما مقابل تیم ‌های بزرگی مثل مراکش، اسپانیا و پرتغال بازی کنیم من احتیاج به یک دفاع راست محکم دارم اما من معتقدم چنین اتفاقاتی در فوتبال یک امر طبیعی است و گاهی اوقات چنین اتفاقاتی در فوتبال رخ می‌دهد.

به عنوان مثال در تیم ملی مکزیک یک زمانی بازیکنی به نام خورخه‌ کامپوس در باشگاه خودش یک مهاجم بود ولی در تیم ملی درون دروازه قرار گرفت، اتفاق عجیبی بود اما چنین مسائالی در فوتبال رخ می ‌دهد و در مورد شرایط وریا غفوری نیز باید به تصمیم شفر نیز احترام بگذاریم ولی باز هم تأکید می‌ کنم که من در جام جهانی نیاز به یک دفاع محکم داشتم و توقعم از این بازیکن این بود که در پست دفاع برای باشگاهش بازی می‌کرد.