جام جهانی 2018 ایران

معرفی ها تیم های حاضر در جام جهانی 2018؛ مراکش

فوتبال ترایب- تیم ملی مراکش با هرو رنانرد به عنوان صدرنشین گروه خود از آفریقای جنوبی راهی جام جهانی روسیه 2018 شدند و امیدوارند در گروه دشوار خود در مصاف با اسپانیا، پرتغال و ایران قادر به شگفتی سازی همانند جام جهانی 1986 باشند.

شرایط فعلی:

فوتبال مراکش بعد از آنکه رنانرد هدایت این تیم را بر عهده گرفت پیشرفت محسوسی در 2 سال اخیر داشته و حالا در رده 42 رنکینگ فیفا قرار گرفته و با بازیکنانی مانند مهدی بن عطیه در سودای شگفتی سازی است.

مراکش در اولین دیدار خود در جام جهانی به مصاف تیم ملی ایران خواهد رفت و در مسابقه دوم با پرتغال و در آخرین دیدار خود با اسپانیا بازی خواهد کرد.

ستاره تاثیرگذار:

بدون شک مهدی بن عطیه، مدافع گلزن و باتجربه تیم ملی مراکش که در سالهای اخیر در تیم هایی چون رم و بایرن مونیخ نیز عضویت داشته و حالا تبدیل به یکی از ارکان ثابت خط دفاعی موفق بیانکونری نیز شده است، شاخص ترین ستاره مغرب در جام جهانی روسیه 2018 خواهد بود. همچنین اشرف حکیمی مدافع جوان رئال مادرید نیز از دیگر بازیگنان شناخته شده مراکس در جام جهانی خواهد بود.

کارنامه در ادوار مختلف جام جهانی:

امسال مراکش برای پنجمین دوره است که شانس حضور در جام جهانی را کسب کرده که اولین آن مربوط به جام 1970 بود که آنها در مرحله گروهی حذف شدند. آنها مجموعا در 13 بازی 7 شکست، 4 تساوی و 2 پیروزی را در کارنامه خود دارند.

اما بهترین عملکرد مراکش در جام جهانی 1986 بود که آنها در گروه دشوار انگلیس، پرتغال و لهستان موفق به صعود به دور بعدی به عنوان صدرنشین شدند اما در مرحله یک هشتم نهایی با قبول شکست برابر آلمان غربی با مسابقات وداع کردند.

بهترین ستاره های تاریخ جام جهانی:

محمد جومان جریر، اولین گلزن تاریخ مراکش بود که موفق شد در جام حهانی 1970 دروازه آلمان غربی را باز کند اما مصطفی حاجی، دیگر ستاره شناخته شده مراکش بود که در جام جهانی 1998 عملکرد درخشانی داشت اما مراکش در نهایت به دلیل گل دقایق پایانی نروژ به تیم ملی برزیل نتوانست به عنوان تیم دوم گروه اول راهی مرحله بعدی شود.

فهرست بازیکنان تیم ملی مراکش:

سنگربانان: یاسین بونو (خیرونا) منیر مهند محمدی  (نومانسیا)

مدافعان: اشرف حکیمی (رئال مادرید) فواد شفیق (دیژون) بدر بانون (الرجا)، مهدی بن‌عطیه (یوونتوس) رومان سایس (ولورهمپتون) نبیل ضرار (فنرباغچه) حمزه مندیل (لیل)

هافبک ها: حکیم زیاش (آژاکس) کریم الاحمدی (فاینورد) سفیان بوفال (ساوتهمپتون) یونس بلهنده (گالاتاسرای) فیصل فجر (باشگاه فوتبال ختافه) امبارک بوسوفا (الجزیره) میمون ماهی (خرونینگن) نورالدین امرابات (لگانس) امینه هریت (شالکه) سفیان امرابات (فاینورد)

مهاجم: خالد بوتایب (مالاتیاسپور)