اروپا اسپانیا

سکانس عجیب خداحافظی آندرس اینیستا با بارسلونا؛ عکس

فوتبال ترایب- کاپیتان بزرگ بارسلونا دیشب و بعد از آنکه همه استادیوم نوکمپ را ترک کردند، به تنهایی و در خلوت خود وداع عجیبی با ورزشگاه تاریخی و خانگی تیمش داشت.

دیشب اینیستا به افسانه دوران درخشان خود در بارسلونا برای همیشه پایان داد و برای آخرین بار در لباس این تیم به میدان رفت.

اینیستا که در اوکتبر سال 2002 و با اصرار لوییس فان خال هلندی به تیم اصلی راه یافته بود، در این سالها به انواع و اقسام افتخارات ممکن در لباس بارسلونا دست یافته بود و دیشب برای آخرین روی چمنی که بارها آن را مجذوب هنرنمایی خود کرده بود باز هم قدم گذاشت.

اما بعد از برکزاری جشن خداحافظی و ترک استادیوم نوکمپ توسط تماشاگران، اینیستا در میان سکوت و خاموشی استادیوم نوکمپ دوباره و با پای برهنه، این بار به تنها وارد زمین چمن شده و دقایق زیادی را روی دایره وسط زمین نشست و به فکر فرو رفت.

شاید سن آندرس در این دقایق در حال مروز لحظات تلخ و شیرین خود در بارسلونا بود یا شاید هم خود را قامت سرمربی بعدی این تیم تصور می کرد که روزی قرار است دوباره پای به نوکمپ گذاشته و این بار از کنار مستطیل سبز تیمش را هدایت کند.

اما به هر حال این تصاویر رویایی در میان سکوت و خاموشی نوکمپ، سکانسی فراموش نشدنی از خداحافظی اینیستا است که در تاریخ این استادیوم نوستالژیک باقی خواهد ماند.