جام جهانی 2018 ایران

پیراهن تیم ملی برای جام جهانی 2018؛ بهتر از چیزی که فکر می کردیم

فوتبال ترایب- بعد از ماه ها انتظار و اتفاقات جنجالی، بالاخره از طرح اصلی لباس تیم ملی ایران برای جام جهانی 2018، پیش از دیدار دوستانه دیروز مقابل ازبکستان رونمایی شد.

اگرچه تیم های راه یافته به جام جهانی از ماه ها قبل از لباس اصلی خود برای جام جهانی 2018 روسیه رونمایی کرده و فروش خود را در سراسر دنیا آغاز کرده اند، اما برای تیم ملی ایران این اتفاق تازه دیروز و در فاصله حدود 25 روز به آغاز جام جهانی، آنهم نه در مراسمی جداگانه بلکه در خلال دیدار دوستانه ایران برابر ازبکستان رونمایی شد.

اگرچه دیروز تیم ملی ایران به دلیل تشابه رنگ با لباس ازبکستان ترجیح داده از لباس دوم خود به رنگ قرمز استفاده کند، اما با توجه به اینکه هر 3 حریف ایران در روسیه شامل مراکش، اسپانیا و پرتغال قرمز پوش هستند و ما قرار است در 3 دیدار با لباس اول و سفید خود بازی کنیم، اما به هر حال حالا دیگر طراحی لباس قابل تشخیص است.

ایران که در جام جهانی 1978 لباس آدیداس، در جام 1998 و 2006 پوما و در جام 2014 آل اشپورت بر تن داشت، حالا برای دومین بار در تاریخ خود با لباس آدیداس در جام جهانی شرکت خواهد کرد.

سه خط همیشگی آدیداس روی سر شانه و زیر بغل و همچنین خطوط پررنگ افقی روی لباس، نکات قابل عرض طراحی ساده لباس تیم ملی ایران است و یک خط با رنگ دوم نیز زیر رنگ اصلی یقه مورد استفاده قرار گرفته است تا بر خلاف دیگر کشورها که معمولا لباس خود را به نوعی به فرهنگ یا تاریخ خود ربط می دهند، طراحی لباس ایران در جام جهانی منحصر به فرد باشد.