جام جهانی 2018 اروپا

معرفی ها تیم های حاضر در جام جهانی 2018؛ پرتغال

فوتبال ترایب- تیم ملی پرتغال به عنوان مدافع عنوان قهرمانی یورو 2016 و با تکیه بر ستاره ای مانند کریستیانو رونالدو، امیدوار است در بین تیم های شگفتی سازی جام جهانی 2018 جای داشته و حتی به مراحل پایانی هم برسد.

شرایط فعلی:
پرتغال که برای صعود به جام جهانی رقابتی پایاپای با سوئیس داشت، در نهایت به علت تفاضل گل بهتر در مقایسه با حریف خود به عنوان صدرنشین راهی جام جهانی شد.
پرتغال در جام جهانی در اولین بازی خود به مصاف اسپانیا خواهد رفت و در روز دوم با ایران و در روز پایانی با مراکش بازی خواهد کرد.

ستاره تاثیرگذار:

علیرغم وجود حداقل یک ستاره بزرگ در هر پست مانند په په، برناردو سیلوا و آندره سیلوا، بی شک امید اول پرتغال برای درخشش در روسیه به کریستیانو رونالدو خواهد بود.

رونالدو که با 81 گل بهترین گلزن تاریخ فوتبال پرتغال نیز به شمار می آید، در مسیر صعود به جام جهانی نیز موفق به زدن 15 گل شده و دومین گلزن برتر نام گرفت؛ پس اگر او آماده باشد پرتغال حرف های زیادی برای گفتن خواهد داشت.

کارنامه در ادوار مختلف جام جهانی:

پرتغال تا به حال 26 بار در جام جهانی بازی کرده که 13 پیروزی، 4 تساوی و 9 شکست حاصل کار این تیم بوده است.

پرتغال در اولین حضور خود در جام جهانی در سال 1966 با نشل طلایی خود به رهبری اوزه بیو با شکست دادن شوروی موفق به کسب رتبه سوم شد که بهترین عملکرد تاریخ این تیم است. همچنین در سال 2006 پرتغال با حضور ستاره هایی چون فیگو، کریس رونالدو و روی کاستا چهارم شد.

بهترین ستاره های تاریخ جام جهانی:

اوزه بیو در جام جهانی 1966 با به ثمر رساندن 9 گل موفق به کسب عنوان آقای گل جام شده و بهترین گلزن تاریخ پرتغال در جام های جهانی لقب گرفت. همچین لوییس فیگو نیز در جام 2006 رهبر و کاپیتان تیم پرتغال بود و تیمش را به نیمه نهایی جام جهانی هدایت کرد.

فهرست بازیکنان تیم ملی پرتغال:

دروازه ‌بانان: آنتونی لوپز (لیون) روی پاتریسیو (‌اسپورتینگ) بتو (گازتپه)

مدافعان: برونو آلوس (رنجرز) سدریک سوارس (ساوتهمپتون) ژوزه فونته (دالیان) ماریو روی (ناپولی) په‌ په (بشیکتاش) رافائل گوئررو (بورسیا دورتموند) ریکاردو پریرا (پورتو) روبن دیاس (بنفیکا)

هافبک‌ها: آدرین سیلوا (لسترسیتی) برونو فرناندس (‌اسپورتینگ) ژوائو ماریو (وستهام) ژوائو موتینیو (موناکو) مانوئل فرناندس (لوکوموتیو) ویلیام کاروالیو (‌اسپورتینگ) برناردو سیلوا (منچسترسیتی)

مهاجمان: آندره سیلوا (میلان) کریستیانو رونالدو (رئال مادرید) ژلسون مارتینس (‌اسپورتینگ) گونکالو گوئدس (والنسیا) ریکاردو کوآرشما (بشیکتاش)