اروپا انگلیس

خراب شدن رکورد مورینیو؛ او دیگر شکست ناپذیر نیست

فوتبال ترایب- مورینیو که در گذشته متخصص پیروزی در فینال ها بود، دیروز شاهد باخت 0-1 تیمش در فینال جام حذفی برابر چلسی و تیم آنتونیو کونته شد.

مورینیو در 15 فینالی که در تمامی دوران مربیگری خود تیم هایش را هدایت کرده، 12 پیروزی و 3 شکست به دست آورده است. اما تیم های مورینیو هرگز تا به حال در رقابت های داخلی فوتبال جزیره مغلوب نشده بودند و دیروز این اتفاق برای اولین بار رخ داد.

اولین فینال مورینیو در انگلیس در فینال جام اتحادیه و در سال 2005 بود که چلسی تحت هدایت او موفق شد با درخشش دی گوژمان و دیدیه دروگبا در اوقات اضافی با نتیجه 2-3 لیورپول رافا بنیتس را مغلوب کند.

2 سال بعد و در فینال همان جام، چلسی این بار به مصاف آرسنال رفت و اگرچه توپچی ها با گل تئو والکات از حریف پیش افتادند، اما دروگبا با دبل خود باعث قهرمانی چلسی شد.

در همان سال و در فینال جام حذفی، این بار چلسی رودرروی یونایتد قرار گرفت و باز هم با درخشش مهاجم ساحل عاجی موفق شد یک فینال دیگر را به سود خود به پایان برساند.

در سال 2015 و در بخش دوم حضور مورینیو روی نیمکت چلسی، آنها در فینال جام اتحادیه مقابل تاتنهام قرار گرفته و با 2 گل دیگو کاستا و جان تری رقیب همشهری را مغوب کردند.

آخرین پیروزی مورینیو در فینال مربوط به فصل قبل و در فینال جام اتحادیه برابر ساوتهمپتون بود که یونایتد با گل دقایق پایانی زلاتان مجموعا 2-3 حریف خود را مغلوب کرده و قهرمان شد.