اروپا اسپانیا

هدف والورده در بارسلونا؛ کیفیت جایگزین کمیت

فوتبال ترایب- ارنستو والورده قصد دارد تغییراتی را در ترکیب بارسلونا ایجاد کرد و اندازه آن را به شکل دلخواه خود در دومین فصل حضورش کند.

بارسلونای والورده اگرچه در اولین فصل حضور این سرمربی در لیگ قهرمانان موفق نبود، اما در اسپانیا حاکم مطلق شد و با فتح هر 2 جام داخلی با اقتدار فراوان، موفق شد لالیگا و کوپا دل را را به کلکسیون افتخاراتش اضافه کند.

حالا و در تابستان پیش رو، والورده علاقه ندارد تغییرات زیادی در ترکیب تیمش ایجاد کند و هدف او کوچک تر کردن سایز لیست، اما اضافه کردن بازیکنان باکیفیت است.

بارسا فصل قبل را با 24 بازیکن آغاز کرده و با جدایی رافینیا، ماسکرانو، آردا توران و دلوفئو و اضافه شدن کوتینیو و یری مینا، فصل را با 22 بازیکن به اتمام رساند.

بازیکنانی مانند آندره گومس، پاکو آلکاسر و الکس ویدال قطعا بارسا را در تابستان ترک خواهند کرد اما به نظر می رسد اضافه شدن کلمنت لگلنت و البته ستاره بزرگی مانند آنتوان گریزمان به ترکیب قطعی است.

هدف اصلی والورده، کاهش نام بازیکنانی است که کمتر مورد استفاده قرار می گیرند تا از این طریق باشگاه دیگر مجبور به پرداخت حقوق های هنگفت نباشد و به جای آن بازیکنان باکیفیت و کاربردی اضافه شوند.

به نظر می رسد بارسلونا حداقل از لحاظ کمیت، ورودی زیادی در تابستان پیش رو نخواهد داشت و هدف آنها تنها اضافه کردن ستاره های تاثیرگذار است.