حوزه خلیج فارس جام جهانی 2018

معرفی ها تیم های حاضر در جام جهانی 2018؛ مصر

فوتبال ترایب- تیم ملی مصر بعد از 28 سال غیبت در جام جهانی، امسال امیدوار است با درخشش خیره کننده محمد صلاح قادر به شگفتی آفرینی در روسیه 2018 باشد.

شرایط فعلی:

مصر که امسال موفق شد با گل دقایق پایانی محمد صلاح برای سومین بار در تاریخ خود راهی جام جهانی شود، امیدوار است در گروه روسیه، اروگوئه و عربستان قادر به صعود به مرحله بعدی باشد.

مصر تا به حال هرگز عملکرد موفق در جام های جهانی نداشته و تنها 2 بار پیش از این موفق به صعود شده بود که از 4 بازی، 2 تساوی و 2 شکست کارنامه آنها را رقم زده است.

ستاره تاثیرگذار:

بدون شک محمد صلاح، ستاره جوان لیورپول که درخشش خیره کننده در فل جاری داشته و حتی یکی از کاندیدای دریاقت جایزه مرد سال فوتبال جهان است، امید اول تیم هکتور کوپر در جام جهانی پیش رو خواهد بود.

مصر با درخشش و گل لحظات پایانی محمد صلاح راهی روسیه شد و حالا این تیم با ستاره گلزن خود بیش از همیشه در کانون توجهات قرار دارد.

کارنامه در ادوار مختلف جام جهانی:

مصر در دومین دوره جام جهانی و در جام 1934 حضور داشت اما با شکست در دیدار تک حذفی برابر مجارستان در همان مرحله اول با مسابقات خداحافظی کرد.

اما بی شک بهترین عملکرد تاریخ فوتبال این کشور در جام جهانی 1990 بود که اگرچه آنها در مرحله گروهی حذف شدند، اما هلند پرستاره را متوقف کردند.

بهترین ستاره های تاریخ جام جهانی:

حضور مصر در جام جهانی و عملکرد این تیم آنقدر ضعیف بوده که پیدا کردن نام بهترین بازیکن تاریخ این کشور دشوار بود اما عبدالرحمان فوزی که اولین گل تاریخ مصر در جام های جهانی را در سال 1934 به ثمر رساند، شاید چهره شاخص این کشور لقب گیرد.

فهرست بازیکنان تیم ملی مصر:

سنگربانان: اسام الهاداری (التعاون)، شریف اکرامی (الاهلی)، محمد آواد (اسماعیلیه)، محمد الشناوی (الاهلی)

مدافعان:

احمد فتحی (الاهلی)، احمد المحمدی (استون ویلا)، محمد شافی (الفاتح)، احمد حجازی (وست برومویچ)، عمر گابر (لس آنجلس گلکسی)، علی گابر (وست برومویچ)، سعد سمیر (الاهلی)، کریم حافظ (لنس)، آیمن اشرف (الاهلی)، آمرو تارک (اورلاندو)، محمود حمدی (زمالک)

هافبک ها:

محمد الننی (آرسنال)، عبدالله سعد ( کی یو فنلاند)، شیخ آبالا (الراعد عربستان)، ترزگه (کاسیم پاشا)، رمضان صبحی (استوک سیتی)، تارک حامد (زمالک)، کهربا (الاتحاد عربستان)، امر واردا (آترومیتوس)، سام مورثی (ویگان)، محمد عبدالعزیز (زمالک)

مهاجمان:

محمد صلاح (لیورپول)، مروان محسن (الاهلی)، کوکا (براگا)، احمد گوما (المصری)