آسیا جام جهانی 2018

معرفی ها تیم های حاضر در جام جهانی 2018؛ عربستان

فوتبال ترایب- تیم ملی عربستان بعد از 2 دوره غیبت در جام جهانی، امسال به هر نحوی بود یکی از 5 تیم آسیایی حاضر در روسیه لقب گرفته و راهی جام جهانی شد.

شاهین سبز با هدایت آنتونیو پیتزی در تلاش بر تکرار عمکرد درخشان جام جهانی 1994 و صعود برای دومین بار در تاریخ جام جهانی از گروه خود خواهد بود.

شرایط فعلی:

فوتبال عربستان بعد از سپری کردن دوران افت خود، حالا دوباره تبدیل به یکی از قدرت های فوتبال آسیا شده و اگرچه در رتبه هفتادم رنکینگ فیفا قرار دارد، اما امیدوار است با تغییر در کادر فنی خود در روسیه شگفتی ساز شود.

عربستان در دیدار افتتاحیه به مصاف روسیه میزبان خواهد رفت و در دومین دیدار خود مقابل اروگوئه و در آخرین بازی خود در مرحله گروهی به مصاف مصر خواهد رفت.

ستاره تاثیرگذار:

بر خلاف گذشته، عربستان کمتر از بازیکن بزرگی حتی در سطح قاره آسیا بهره می برد اما امید این تیم به محمد السهلاوی، مهاجم 30 ساله تیم النصر است که در خط حمله عملکرد فوق العاده ای داشته و در رقابت های مقدماتی نیز موفق شد با زدن 16 گل، رکورد سامی الجابر مهاجم افسانه ای عربستان را از آن خود کند.

کارنامه در ادوار مختلف جام جهانی:

عربستان تا به حال مجموعا 13 بازی در جام جهانی انجام داده و 2 برد، 2 تساوی و 9 شکست کارنامه این تیم را رقم زده است.

در جام جهانی 1994 و در اولین حضور،  آنها با درخشش سعید العویرانی موفق به صعود از گروه خود شدند اما در مرحله یک هشتم نهایی، با شکست مقابل سوئد از جام جهانی ایالت متحده خداحافظی کردند.

بهترین ستاره های تاریخ جام جهانی:

سعید العویرانی شماره 10 عربستان در جام 1994، یکی از زیباترین گل های این تورنمنت را را وارد دروازه بلژیک کرده و نام خود را در تاریخ این رقابت ها ماندگار ساخت.

همچنین سامی الجابر، مهاجم افسانه ای تاریخ فوتبال این کشور نیز با 4 حضور در جام جهانی در این زمینه در فوتبال آسیا رکورددار است.

فهرست بازیکنان تیم ملی عربستان:

سنگربانان: یاسر المسلم(الاهلی)، عبدالله المعیوف(الهلال)، محمد العویس(الاهلی)، عصاف القرنی(الاتحاد)

مدافعان: منصور الحربی(الاهلی)، یاسر الشهرانی(الهلال)، محمد البریک(الهلال)، سعید المولد(الهلال)، معتاز هوساوی(الاهلی)، اوسامه هوساوی(الهلال)، عمر هوساوی(النصر)، محمد جحفلی(الهلال)، علی البهیلی(الهلال)

هافبک ها:

عبدالله الخیبری(الشباب)، عبدالمالک الخیبری(الهلال)، عبدالله عطیف(الهلال)، تیسیر الجاسم(الاهلی)، حسین المقهوی(الاهلی)، سلمان فرج(الهلال)، نواف عابد(الهلال)، محمد کنو(الهلال)، هتان باهبی(الشباب)، محمد الکویکبی(الاتفاق)، سالم الدوساری(ویارئال)، فهد المولد(لوانته)، یحیی شهری(لگانس)

مهاجمان:

محمد عسیری(الاهلی)، محمد السهلاوی(النصر)