جام جهانی 2018 اروپا

معرفی ها تیم های حاضر در جام جهانی 2018؛ روسیه

فوتبال ترایب- تیم ملی روسیه که به عنوان میزبان در جام جهانی حضور یافته، در گروه اول مسابقات سرگروه بوده و با مصر، عربستان و اروگوئه همگروه است.

شرایط فعلی:

روسیه با هدایت استانیسلاو چرچیف برای یازدهمین دوره است که در ادوار مختلف جام جهانی در این رقابت ها شرکت می کند و امیدوار است با بهره گیری از شرایط میزبانی، روند موفقی را در کشور خود طی کند.

روسیه در اولین دیدار خود و در بازی افتتاحیه به مصاف عربستان خواهد رفت و 2 مسابقه بعدی این تیم مقابل مصر و اروگوئه برگزار خواهد شد.

ستاره تاثیرگذار:

تیم ملی روسیه بر خلاف ادوار قبلی تیمی کم ستاره ایست که خیلی بازیکن مطرحی را در ترکیب خود نمی بیند و شاید ایگور آکینفیف، سنگربان 31 ساله تیم زسکا موسکو در حال حاضر شناخته شده ترین و محبوب ترین ستاره تیم ملی روسیه باشد.

کارنامه در ادوار مختلف جام جهانی:

روسیه تا به حال مجموعا 11 دوره در جام جهانی شرکت کرده که موفق به انجام 40 بازی و کسب 17 برد، 8 مساوی و 15 شکست شده است.

اولین بار روسیه در جام جهانی 1958 شرکت کرد اما در یک چهارم برایر سوئد مغلوب شده و در آن مرحله حذف شد. بهترین عملکرد روسیه مربوط به جام جهانی 1996 است که آنها تا نیمه نهایی نیز پیش رفتند اما در نهایت راهی فینال نشدند و در مسابقه رده بندی نیز با شکست برابر پرتغال به رتبه چهارم بسنده کردند.

بهترین ستاره های تاریخ جام جهانی:

لئو یاشین، سنگربان افسانه ای روسیه در جام جهانی 1966 عملکرد فوق العاده ای درون دروازه این تیم ایفا کرد اما اولگ سالنکو، ستاره گلزن روسیه در جام جهانی 1994 موفق به کسب عنوان آقای گلی با 6 گل شد که 5 گل آن در دیدار برابر کامرون به ثمر رسید تا بیشترین درخشش یک بازیکن در همه ادوار جام جهانی باشد.

فهرست بازیکنان تیم ملی روسیه:

سنگربانان: ایگور آکنفیف (زسکا مسکو)، ولادیمیر گابولوف (بروخه)، سوسلان زانائف (روبین کازان) و آندره لونف (زنیت)

مدافعان: ولادمیر گرانات (روبین کازان)، روسلان کامبولوف (روبین کازان)،  فدور کودریاشوف (روبین کازان)، ایلیا کوتپوف (اسپارتاک مسکو)، رئمان نسالدتر (فنرباغچه)، کنستانتین رائوش (دینامومسکو)، آندره سمنوف (احمت گروزنی)، ایگور ایمولینکوف(زنیت)، ماریو فرناندس (زسکا مسکو)

هافبک‌ ها: یوری گازینسکی (کراسنودار)، الکساندر گولووین، آلن زاگوئف (هر دو زسکا مسکو)، الکساندر اروکین (زنیت)، یوری ژیرکوف (زنیت)، دالر کوزائف (زنیت)، رومن زوبنین (اسپارتاک مسکو)، الکساندر سمدوف (اسپارتاک مسکو)، آنتون میرانشوک (لوکوموتیو)، دنیس چرشف (ویارئال)

مهاجمان: آرتم دیزیوبا (آرسنال تولا)، آلکسی میرانشوک (لوکوموتیو مسکو)، فادور اسمولوف (کراسنودار)، فدور چالوف (زسکا)