جام جهانی 2018 اسپانیا

معرفی ها تیم های حاضر در جام جهانی 2018؛ اسپانیا

فوتبال ترایب- تیم ملی اسپانیا با خیل ستاره های خود و با هدایت خولن لوپتگی، با تیمی آماده راهی جام جهانی خواهد شد و بی شک یکی از امیدهای اصلی فتح جام جهانی روسیه 2018 است.

 

شرایط فعلی:

اسپانیا که با اقتدار و به عنوان تیم اول گروه دشوار خود با حضور ایتالیا راهی جام جهانی شد، تیمی آماده و سرحال است که در بازی های تدارکاتی اخیر خود برای همه مدعیان خط و نشان کشیده است.

لاروخا در اولین بازی خود در روسیه به مصاف پرتغال خواهد رفت و در 2 دیدار بعدی خود به ترتیب با تیم ملی ایران و مراکش پیکار خواهد کرد.

ستاره تاثیرگذار:

در ترکیب فعلی تیم ملی اسپانیا پیدا کردن نام یک ستاره بسیار دشوار است زیرا آنها در هر پست بازیکنانی در کلاس جهان را در اختیار دارند.

با سنگربانی مانند داوید دخیا، خط دفاعی با حضور پیکه و راموس، ستاره های بزرگ خط میانی مانند ایسکو، اینیستا، آسنسیو و داوید سیلوا و گلزن قهرمانی مانند دیگو کاستا در خط حمله، لاروخا یکی از پرستاره ترین تیم های جام جهانی محسوب می شود.

کارنامه در ادوار مختلف جام جهانی:

در 59 بازی در تاریخ جام جهانی، کارنامه اسپانیا 29 برد، 18 شکست و 12 تساوی بوده است. تا پیش از جام 2010، بهترین عملکرد لاروخا جام جهانی 1950 بود که آنها در جام برزیل موفق به کسب رتبه چهارم شدند.

اما ماتادورها در جام جهانی 2010 تاریخسازی کرده و با غلبه بر هلند در فینال و با به همراه داشتن یکی از بهترین تیم های تاریخ جام جهانی، موفق به کسب عنوان قهرمان شدند.

بهترین ستاره های تاریخ جام جهانی:

در جام جهانی 2010، اسپانیا تیمی فوق العاده بود که درون دروازه ایکر کاسیاس، در خط دفاعی راموس، پیکه، پویول، در میانه میدان ژاوی و اینیستا و در خط حمله داوید ویا را در اختیار داشت که داوید ویا با به ثمر رساندن 5 گل، یکی از 4 گل آقای گل جام جهانی بوده و نقش مهمی در قهرمانی لاروخا ایفا کرد.

فهرست نهایی اسپانیا به شرح زیر است:

دروازه بان ها:

دخیا(منچستریونایتد)، په په رینا (ناپولی)، کپا آریسابالاگا(بیلبائو)

مدافعان:

راموس(رئال)، ناچو(رئال)، کارواخال(رئال)، پیکه(بارسلونا)، اودریوسولا(سوسیداد)، آلبا(بارسا) ، آسپلیکوئتا(چلسی)، ناچو مونرئال(آرسنال)

هافبک ها:

ایسکو(رئال)، داوید سیلوا(سیتی)، بوسکتس(بارسا)، اینیستا(بارسا)، لوکاس واسکز(رئال)، کوکه(اتلتیکو)، تیاگو آلکانتارا (بایرن)، آسنسیو(رئال)، سائول(اتلتیکو)

مهاجمان:

دیگو کاستا(اتلتیکو)، رودریگو(والنسیا)، آسپاس(سلتا)