اروپا انگلیس

رسمی: پپ گواردیولا تا 2021 با منچسترسیتی تمدید کرد

فوتبال ترایب- باشگاه منچسترسیتی اعلام کرد که پپ گواردیولا، سرمربی موفق این باشگاه، قراردادش را برای دو سال دیگر با این باشگاه تمدید کرد و به این ترتیب تا تابستان 2021 در سیتی خواهد ماند.

گواردیولا در سال 2016 با قراردادی سه ساله به منچسترسیتی پیوست  و این فصل با 19 امتیاز اختلاف نسبت به منچستریونایتد، تیمش را قهرمان لیگ برتر کرد. سیتی به اولین تیمی تبدیل شد که توانست با 100 امتیاز در لیگ برتر به قهرمانی برسد. همچنین تیم او با زدن 106 گل، رکورد بیشترین گل زده در یک فصل لیگ برتر را از آن خود کرد.

خلدون المبارک، رئیس باشگاه منچستریونایتد، بعد از تمدید قرارداد گواردیولا، به سایت رسمی این باشگاه گفت:” ما خوشحالیم که تمدید قرارداد پپ گواردیولا تا سال 2021 را اعلام کنیم. در دو فصل گذشته، او روحیه فوق العاده ای در تیم ایجاد کرد و در پیشرفت ما در داخل و خارج زمین نقش زیادی داشت. او شور و تعهدی که همه ما به باشگاه داریم را به نمایش می گذارد.”

در صورتی که گواردیولا تا پایان این مدت در منچسترسیتی بماند، طولانی ترین مدت حضورش در یک باشگاه به عنوان سرمربی را تجربه خواهد کرد. او پیش از این 4 فصل در بارسلونا و سه فصل در بایرن مونیخ مربیگری کرد.

او که عنوان مربی سال لیگ برتر را به خود اختصاص داد، به خبرنگاران گفت:” من بسیار خوشحال و هیجان زده هستم. کار کردن در اینجا بسیار لذت بخش است. به عنوان یک مربی، باید احساس خوبی داشته باشید تا بتوانید با بازیکنان کار کنید و من اینجا احساس خوبی دارم.

من روی شور و اشتیاق بازیکنانم تمرکز خواهم کرد تا تیم تیم بهتری بسازم. این کاری است که هر روز انجام خواهم داد و تلاش می کنم تا بازیکنانم را در داخل و خارج زمین بهتر کنم.”