لیگ قهرمانان آسیا پرسپولیس

پرسپولیس و برانکو؛ در مسیر رکوردشکنی

فوتبال ترایب- پیروزی دراماتیک پرسپولیس مقابل الجزیره باعث شد هواداران این تیم برای تکرار درخشش فصول اخیر در فصل بعد نیز امیدوار بمانند.

با گل دقایق پایانی سید حلال حسینی، این پرسپولیس بود که با برتری 1-2 برابر الجزیره موفق شد برای دومین بار متوالی در تاریخ خود به یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا صعود کند و این اتفاق در حالی رخ داد که پیش از این هیچ یک از تیم های ایرانی موفق نشده بودند برای 2 فصل متوالی به جمع 8 تیم برتر اسیا برسند.

البته پرسپولیس پیش از این و هنگامیکه این رقابت ها تحت عنوان جام باشگاه های آسیا برگزار می شد، در دهه 70 طی 6 فصل 4 بار به نیمه نهایی رسید اما آنجا در هر 4 دیدار مغلوب شده و نتوانست راهی فینال شود.

فصل پیش نیز پرسپولیس با غلبه بر تیم قدرتمند لخویا به عنوان اولین و البته تنها نماینده ایران به یک چهارم نهایی صعود کرد و در آن مرحله نیز با پیروزی مقابل الاهلی، به نیمه نهایی راه یافت.

همچنین پرسپولیس تا این مقطع از لیگ قهرمانان، اولین نماینده ایرانی صعود کرده به مرحله یک هشتم و همچنین یک چهارم بود تا بعد از سالها ناکامی در لیگ قهرمانان، با برانکو در مسیر ثبت رکورد قرار گرفته باشد.