لیگ قهرمانان آسیا استقلال

همه سوپرگل های استقلال در آسیا؛ از سیروس تا تیام

فوتبال ترایب- استقلال دیروز موفق شد با نتیجه 3-1 ذوب آهن را شکست بدهد و به یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا صعود کند. در این پیروزی بزرگ، یکی از به یادماندنی ترین گل های استقلال در لیگ قهرمانان آسیا هم به ثمر رسید؛ به همین بهانه نگاهی داریم به 5 گل تماشایی آبی ها در این رقابت ها:

محمود فکری (استقلال- دالیان چین)

8 اردیبهشت 1378، استقلال که به نیمه نهایی جام باشگاه های آسیا رسیده بود، مقابل دالیان چین قرار گرفت. نیمه اول در حال تمام شدن بود که در دقیقه 44، محمود فکری با یک شوت سهمگین از پشت محوطه جریمه، موفق شد دروازه حریف چینی را باز کند. این گل فکری در کنار گلی که در دربی به پرسپولیس زد، از به یادماندنی ترین گل های او برای استقلال است.

سیروس دین محمدی (استقلال- جوبیلو ایواتا ژاپن)

 استقلال که بعد از 8 سال به فینال جام باشگاه های آسیا رسیده بود، امیدوار بود که در مقابل تماشاگران خودی به پیروزی برسد اما بازیکنان جوبیلو در همان نیمه اول، دو بار دروازه استقلال را باز کردند. در نیمه دوم بود که سیروس دین محمدی با یک حرکت انفرادی عادی و یک شوت تماشایی، توانست یکی از گل های خورده را جبران کند. هرچند استقلال در نهایت شکست خورد، اما این گل به عنوان یکی از زیباترین گل های آبی ها در آسیا در یادها ماند. 

علیرضا نیکبخت (استقلال- الاتحاد عربستان)

استقلال در دیدار رفت مقابل الاتحاد 3-2 شکست خورده بود و دیدار برگشت تا دقیقه 89، با تساوی 1-1 در جریان بود؛ نتیجه ای که باعث حذف استقلال می شد اما ارسال دقیق علیرضا اکبرپور، با ضربه سر علیرضا نیکبخت همراه شد تا ورزشگاه آزادی منفجر شود. 

آندرانیک تیموریان (بوریرام تایلند- استقلال)

دیدار برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان در سال 2013؛ استقلال در دیدار رفت با یک گل بوریرام تایلند را شکست داده بود و تساوی 1-1 در دیدار برگشت هم این تیم را به نیمه نهایی می رساند اما این آندرانیک تیموریان بود که با یک شوت تماشایی از فاصله 35 متری، طاق دروازه حریف را فروریخت تا آبی ها با پیروزی در هر دو دیدار، راهی نیمه نهایی شوند.  

مامه تیام (استقلال- ذوب آهن اصفهان)

ستاره سنگالی استقلال در این دیدار هر سه گل تیمش را به ثمر رساند اما گل دوم او در کلاس جهانی بود. او که پشت محوطه جریمه ذوب آهن صاحب توپ شده بود، با دیدی عالی و ضربه ای بی نقص، توپ را از بالای سر رشید مظاهری عبور داد و حساب کار را 2-0 کرد. 

به نظر شما کدام گل استقلال زیباتر بود؟

Vote to see the results
30% - 14 votes
31% - 4 votes
32% - 2 votes
31% - 11 votes
30% - 37 votes