جام جهانی 2018 اروپا

نامزدهای آقای گلی جام جهانی روسیه؛ جنگ ماشین های گلزنی

فوتبال ترایب- ستاره های بزرگ فوتبال جهان از همین حالا در رویای فتح عنوان آقای گلی جام جهانی هستند و ماشین های گلزنی برای درخشش در روسیه 2018 به صف شده اند. در ادامه شانس های اصلی کسب عنوان آقای گلی جام جهانی پیش رو را بررسی خواهیم کرد.

لیونل مسی- آرژانتین

لیونل مسی سالی فوق العاده را پشت سر گذاشته و اگر آماده باشد آرژانتین از شانس خوبی برای درخشش در روسیه 2018 برخوردار خواهد بود. آرژانتین در گروه دشوار در کنار ایسلند، کرواسی و نیجریه قرار گرفته و مسی همیشه در صورت لزوم درخشان ظاهر خواهد شد.

کریستیانو رونالدو- پرتغال

او که احتمالا اخرین جام جهانی خود را سپری می کند، یک ماشین گلزنی است و اگرچه به نظر می رسید رو به افت بوده، اما رونالدو در 9 بازی مرحله مقدماتی جام جهانی موفق به زدن 15 گل شده و در رئال مادرید نیز عملکرد بسیار خوبی داشته و اخیرا گلی فوق العاده را با ضربه برگردان وارد دروازه یوونتوس کرد. رونالدو عاشق میادین بزرگ است و از او انتظار گل هایی زیاد را داشته باشید.

نیمار- برزیل

نیمار اگر آماده باشد می تواند از هیچ نیز موقعیت بسازد اما سوال اصلی اینجاست که با توجه به مصدومیت او، آیا این ستاره برزیلی تا شروع جام جهانی آماده خواهد بود با خیر. سلسائو ترکیب هیجان انگیزی در اختیار دارد و از آنها انتظار گلهای زیادی می رود.

توماس مولر- آلمان

آلمان یکی از مدعیان قهرمانی در روسیه است و با غیبت میروسلاو کلوزه، انتظارها برای گلزنی در خط حمله از توماس مولر خواهد بود. در جام جهانی 2010 که آلمان سوم شد، مولر در 6 بازی 5 گل زد و در جام 2014 نیز او موفق به زدن 5 گل دیگر هم شد، پس قرار گرفتن نام مولر در بین بهترین گلزنان تعجب برانگیز نیست.

آنتوان گریزمان و کیلیان امباپه- فرانسه

انتظارات از فرانسه برای درخشش در روسیه بالاست اما انتخاب گلزن برتر از بین گریزمان و امباپه آسان نیست. گریزمان با زدن 6 گل در یورو 2016 ستاره خروس ها بود و توانایی های خود را در میادین بزرگ نشان داده اما امباپه نیز اگرچه هنوز در تورنمنت مشهوری بازی نکرده، اما سطح بالای خود را نشان داده و روسیه 2018 می تواند جام او باشد.

روملو لوکاکو- بلژیک

لوکاکو احتمالا هدایت کننده بخش هجومی تیم بااستعداد بلژیک در روسیه خواهد بود و توانایی گلزنی او احتمالا در عملکرد این تیم تاثیر فراوانی خواهد داشت. ستاره هایی چون دی بروین، مرتنس و هازارد برای لوکاکو فرصت سازی خواهند کرد اما سوال اینجاست که آیا او توانایی تمام کنندگی دارد یا خیر؟ اگر این اتفاق رخ دهد لوکاکو گل های زیادی به ثمر خواهد رساند وگرنه، دیگر بازیکنان باید جور او را بکشند.

ایسکو (اسپانیا)

او ممکن است در نوک خط حمله اسپانیا بازی نکند و دیگو کاستا یا آلوارو موراتا در این پست به میدان بروند، اما بدون شک ایسکو نیروی خلاق اسپانیایی ها است. با توجه به اینکه ایسکو بازیکن آزاد است، دفاع کردن برابر او کار دشواریست و وی با هت تریک برابر آرژانتین شم گلزنی خود را ثابت کرد.

محمد صلاح- مصر

محمد صلاح در سال 2018 فوق العاده آماده بوده و انگار در هر بازی برای لیورپول یا تیم ملی مصر موفق به گلزنی شده است. در این تابستان، مصر در گروهی دشوار قرار ندارد و در کنار میزبان مسابقات روسیه، عربستان و اروگوئه در گروه اول حضور یافته است. اگر صلاح قادر به حفظ آمادگی خود باشد، مهار او بسیار دشوار خواهد بود.

رابرت لواندوفسکی- لهستان

لواندوفسکی بهترین گلزن مرحله مقدماتی با 16 گل و ماشین گلزنی بایرن بوده است. لهستان ممکن ایت در این تورنمنت شانسی نداشته باشد اما با همگروهی با  سنگال، کلمبیا و ژاپن، لواندوفسکی می تواند گل های زیادی به ثمر برساند.

به نظر شما چه کسی آقای گل جام جهانی خواهد شد؟

Vote to see the results
32% - 10 votes
31% - 16 votes
31% - 4 votes
31% - 2 votes
31% - 1 vote
31% - 0 votes
30% - 1 vote
31% - 0 votes
30% - 0 votes