اروپا اسپانیا

عصبانیت آرژانتینی ها از سفر بارسلونا به آفریقای جنوبی

فوتبال ترایب- بارسلونا امشب در دیداری دوستانه در ژوهانسبورگ و به مناسبت صدمین سالکرد تولد نلسون ماندلا، به مصاف ساندونز خواهد رفت.

اما نکته عجیب این دیدار تدارکاتی در این مقطع از سال، استفاده بارسلونا از همه بازیکنان اصلی از جمله لیونل مسی است. دیروز لیست ارنستو والورده برای این دیدار دوستانه اعلام شد که نام تمامی ستاره های بارسلونا برای سفر به آفریقای جنوبی به چشم می خورد.

این اتفاق به شدت باعث عصبانیت نشریات آرژانتینی و مردم این کشور شده و آنها معتقدند برگزاری این دیدار دوستانه در این مقطع از سال و پیمودن مسیری طولانی برای سفر به افریقای جنوبی باعث خستگی و تحلیل رفتن انرژی لیونل مسی در فاصله حدود یک ماه به آغاز جام جهانی خواهد شد.

لیونل مسی که در دیدار این هفته تیمش برابر لوانته که منجر به اولین شکست لالیگای فصل بارسلونا شد غایب بود و حالا باید رنج این سفر طولانی و خطرات احتمالی ان از جمله آسیب دیدگی و خستگی را تحمل کند.

کادر فنی آلبی سلسته معتقد است حالا که تکلیف بارسلونا در فصل جاری مشخص شده، آنها باید به لیونل مسی استراحت بدهند تا به خوبی برای رقابت های جام جهانی روسیه 2018 آماده شود.