لیگ قهرمانان آسیا پرسپولیس

پرسپولیس؛ متخصص بازگشت های بزرگ در آسیا

فوتبال ترایب- پرسپولیس دیشب یک بار دیگر دقایق پایانی موفق به بازگشت شده و با گل دیدنی سید جلال حسینی برابر الجزیره مجوز صعود را دریافت کرد. در ادامه خاطره انگیزترین بازگشت های پرسپولیس در آسیا را مرور خواهیم کرد.

پرسپولیس 5 – 0 آلیما؛ شهریور ماه سال 1375

با شکست 0-3 برابر آلیما در قزاقستان، حتی خوشبین ترین هوادار پرسپولیس نیز شانسی برای صعود قائل نبود اما طوفان تیم استانکو در تهران یکی از خاطره انگیزترین بازی های پرسپولیس را رقم زد.

دبل کریم باقری و گل های علی دایی، افشین پیروانی و رضا ترابیان برای پرسپولیس باعث شد در روزی که علی دایی آخرین بازی خود را برای این تیم انجام دهد، بزرگ ترین بازگشت پرسپولیس رقم بخورد.

پرسپولیس 3 – 1 الهلال؛ اسفند ماه سال 1379

بعد از 2 تساوی بدون گل برابر الاتحاد و ایرتیش، پرسولیس برای صعود در استادیوم آزادی به پیروزی نیاز داشت اما در دقایق ابتدایی دروازه این تیم باز شده و رویای صعود به خطر افتاد.

اما در اواخر نیمه اول و روی پاس حمید استیلی، علی کریمی با نفوذی دیدنی دروازه محمد الدعایه را باز کرد و در 45 دقیقه دوم، ابتدا این علی انصاریان بود که از روی نقظه پنالتی دروازه الهلال را گشود و حسن ختام جشن صعود پرسپولیس، شوت فوق العاده حامد کاویانپور بود که باعث برتری 1-3 پرسپولیس و صعود به نیمه نهایی شد.

پرسپولیس 2 – 2 الاهلی 2؛ مرداد ماه سال 1396

پرسپولیس که برای اولین بار راهی یک چهارم نیمه نهایی لیگ قهرمانان شده بود، در همان نیمه اول 2 بار دروازه خود را توسط عمر السوما باز شده دیده و در مسیر حذف قرار گرفت.

اما تعویض های هوشمندانه برانکو در نیمه دوم شرایط را تغییر داد و در نهایت با 2 گل شجاع خلیل زاده و گادوین منشا، قرمزپوشان شکست را در بازی رفت با تساوی عوض کردند تا برای بازی برگشت امیدوار باشند.

پرسپولیس 3 – 1 الاهلی؛ شهریور ماه سال 1396

در بازی برگشت اگرچه این پرسپولیس بود که با گل دقایق ابتدایی علیپور پیش افتاد، اما اخراج کامیابی نیا کار را دشوار کرد تا الاهلی با زدن گل تساوی، در آستانه صعود برابر پرسپولیس 10 نفره قرار گیرد.

اما قرمزپوشان در دقیقه 80 صاحب یک ضربه پنالتی شدند که گادوین منشا آن را تبدیل به گل کرد و در دقیقه 93 نیز این بار طارمی از روی نقطه پنالتی موفق به گلزنی شد تا پرسپولیس برای اولین بار راهی نیمه نهایی لیگ قهرمانان شود.

پرسپولیس 2- 1 الجزیره؛ اردیبهشت ماه سال 1397

شکست 2-3 در بازی رفت در امارات، پرسپولیس را در آستانه حذف قرار داده بود اما با گل فوق العاده نوراللهی، همه چیز تغییر کرد و این پرسپولیس بود که راهی یک چهارم می شد.

با دریافت گل تساوی، به نظر می رسد حذف پرسپولیس قطعی باشد اما این بار سید جلال حسینی در دقیقه 90 ناجی تیمش شد و با ضربه ای دیدنی دروازه علی خصیف را گشود تا باز هم پرسپولیس بازگشت دیگری را رقم بزند.

خاطره انگیزترین نتیجه پرسپولیس کدام بازی بود؟

Vote to see the results
31% - 6 votes
31% - 1 vote
32% - 1 vote
30% - 12 votes
31% - 5 votes