جام جهانی 2018 اروپا

نگاهی به لیست تیته؛ غایبان بزرگ برزیل چه کسانی هستند؟

فوتبال ترایب- دیروز تیته لیست اولیه تیم ملی برزیل برای جام جهانی 2018 را اعلام کرد که کمی جای تعجب داشت و غیبت چند بازیکن به چشم می آمد.

مهم ترین غایب لیست تیته، الکس ساندرو مدافع برزیلی و آماده یوونتوس بود که بسیاری حتی انتطار داشتند در ترکیب اصلی سلسائو در جام جهانی نیز قرار گیرد اما تیته ترجیح داد نام او را حتی در لیست اولیه هم قرار دهد.

داوید لوییز، مدافع باتجربه چلسی که البته در نیم فصل دوم بیشتر نیمکت نشین بود، دیگر بازیکن سرشناسی بود که در لیست تیته جایی نداشت و این اتفاق در مورد رافینیا، مدافع 31 ساله بایرن مونیخ نیز تکرار شد.

همچنین تیته ترجیح داد نتو، سنگربان سابق یوونتوس و  والنسیا را به روسیه نبرد و کاسیو از کورینتیانس را دعوت کند و نام هایی چون آرتور، هافبک گرمیو که به تازگی راهی بارسلونا شده، فابینیو هافبک مطرح موناکو و لوکاس لیما که مدتی پیش عضو رئال مادرید بود نیز در این لیست دیده نمی شود.

فهرست اولیه برزیلی به شرح زیر است:

سنگربانان: آلیسون (رم)، ادرسون (منچسترسیتی)، کاسیو (کورینتیانس)

مدافعان: مارسلو (رئال مادرید)، دانیلو (منچسترسیتی)، فیلیپه لوییس (اتلتیکومادرید)، فاگنر (کورینتیانس)، مارکینیوش (پاری سن ژرمن)، تیاگو سیلوا (پاری سن ژرمن)، میراندا (اینتر میلان)، پدرو گرومل (گرمیو)

هافبک ها: ویلیان (چلسی)، فرناندینیو (منچسترسیتی)، پائولینیو (بارسلونا)، کوتینیو (بارسلونا)، کاسمیرو (رئال مادرید)، رناتو آکوستو (بیجینگ گوان)، فرد (شاختار)

مهاجمان: نیمار (پاری سن ژرمن)، گابریل ژسوس (منچسترسیتی)، رمینو (لیورپول)، داگلاس کاستا (یوونتوس)، تایسون (شاختار)