جام جهانی 2018 ایران

جنگ لفظی کی روش و قلعه نویی بالا گرفت

فوتبال ترایب- در حالیکه حدود یک ماه تا آغاز رقابت های جام جهانی باقی مانده است، کارلوس کی روش همچنان درگیر جنگ های لفظی با سرمربیان مختلف است.

دیروز امیر قلعه نویی اعلام کرد بهتر بود لیست 35 نفره کارلوس کی روش بعد از بازی های لیگ قهرمانان اعلام می شد تا تاثیری در روحیه بازیکنان نگذارد اما سرمربی پرتغالی نیز خیلی سریع پاسخ داده و مدعی شد این موضوع قانون فیفا بوده و وی مجبور به چنین کاری بوده است که قلعه نویی نیز مدعی شد انگار کی روش مصاحبه های او را نمی خواند زیرا منظور ژنرال اعلام عمومی لیست بوده نه ارسال به فیفا.

کی روش امروز گفت: حرف های آقای قلعه نویی خنده ‌دار است. تصمیم اعلام لیست 35 نفره از سوی فیفا بوده نه من. قلعه‌ نویی یک شهروند ایرانی است در کشوری که بیش از 2500 سال قدمت تاریخی داشته و در کشور بزرگ و فوق ‌العاده ای مانند ایران زندگی می کند و بنده هم یک شهروند فروتن پرتغالی هستم که در ایران مشغول به کارم.

اما آیا قلعه ‌نویی حق دارد اخلاق من را زیر سوال برده و علامت سوال‌ها را برابر وجاهت و اخلاق‌ مداری من قرار دهد؟ علی کریمی و امیر قلعه ‌نویی این توهین‌ها را انجام می‌ دهند و فدراسیون چیزی نمی گوید اما اگر من حرفی هم بزنم همه می گویند کی روش توهین کرده و فرهنگ ایران زیر سوال رفته است.

من جوابی ندارم زیرا اگر پاسخ بدهم بعد از یک دقیقه فدراسیون به من زنگ زده و تاکید می کند باید ساکت باشی در غیر اینصورت جریمه می ‌شوی پس  من از امیر قلعه ‌نویی تشکر می ‌کنم.

اما امیر قلعه نویی، سرمربی ذوب آهن خیلی سریع در پاسخ به صحبت های سرمربی پرتغالی تیم ملی گفت: از آقای کی‌ روش خواهش می ‌کنم اگر می‌خواهند چیزی بگویند نکات مختلف را در نظر بگیرد، من هم از زمانبندی فیفا آگاه هستم اما گفتم که اول لیست را ارسال کرده و بعد از بازی های تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا اعلام کنند اما ظاهرا کی روش به مصاحبه روز گذشته من هم توجه نکرده است.