لیگ قهرمانان آسیا استقلال

استقلال 3-1 ذوب آهن: صعود با هت تریک تیام

فوتبال ترایب- استقلال در دیدار برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا با نتیجه 3-1 ذوب آهن را شکست داد و با برتری 3-2 در مجموع دو دیدار، راهی مرحله بعد این رقابت ها شد.

شاگردان وینفرد شفر که در دیدار رفت با یک گل در فولادشهر شکست خورده بودند، در دیدار امروز نمایش به مراتب بهتری داشتند و در نهایت توانستند به لطف سه گل مامه تیام، به مرحله یک چهارم نهایی صعود کنند.

نیمه اول:

استقلال بازی را بهتر آغاز کرد و خیلی زود به گل رسید. در دقیقه 10 بود که خطای ولسیانی روی آرمین سهرابیان باعث شد تا داور نقطه پنالتی را نشان بدهد. مامه تیام پشت ضربه قرار گرفت و برخلاف جهت حرکت مظاهری، توپ را وارد دروازه کرد. بعد از این گل ذوب آهن توپ و میدان را در اختیار گرفت و چند بار تا آستانه زدن گل تساوی پیش رفتند اما ضربات بازیکنانی این تیم راهی به چهارچوب دروازه استقلال پیدا نکرد.

در مقابل، استقلال در دقیقه 41 به گل دوم رسید. تیام که پشت محوطه جریمه ذوب آهن صاحب توپ شده بود، با یک ضربه تماشایی، توپ را به طاق دروازه ذوب آهن کوبید. نیمه اول با همین دو گل به سود استقلال به پایان رسید. 

نیمه دوم:

نیمه دوم را ذوب آهن هجومی تر آغاز کرد و در مقابل استقلالی ها به دنبال زدن گل روی ضدحملات بودند. این روند ادامه داشت تا اینکه استقلال در دقیقه 64 به گل سوم رسید. تیام روی حرکتی که خودش آغاز کرده بود، با پاس جپاروف صاحب موقعیت شد و با یک ضربه دقیق، کار را تمام کرد.

بازیکنان ذوب آهن خیلی زود به این گل پاسخ دادند و در دقیقه 65، دروازه استقلال را باز کردند. قاسم حدادی فر که پشت محوطه جریمه صاحب توپ شده بود، با یک ضربه محکم که در بین راه به یکی از مدافعان حریف برخورد کرد، حساب کار را 1-3 کرد.

ذوبی ها که با این گل به بازگشت امیدوار شده بودند، حملات زیادی روی دروازه استقلال داشتند و البته تیم میزبان هم روی ضدحملات، دو-سه موقعیت بسیار خوب برای زدن گل چهارم داشت که نتوانست از آنها استفاده کند و بازی در نهایت با نتیجه 3-1 به سود استقلال به پایان رسید.

ترکیب دو تیم:

استقلال: سید مهدی رحمتی، پژمان منتظری، مجید حسینی، وریا غفوری، آرمین سهرابیان، فرشید باقری، روزبه چشمی، خسرو حیدری، سرور جپارف، فرشید اسماعیلی و مامه تیام

سرمربی: وینفرد شفر

ذوب آهن: رشید مظاهری، وحید محمد زاده،حمید بوحمدان، میلاد فخرالدینی، قاسم حدادی فر، جرج ولسیانی، مرتضی تبریزی، اکبر ایمانی، بختیار رحمانی، سید محمد رضا حسینی و کی روش استنلی

سرمربی: امیر قلعه نویی

آیا استقلال شایسته صعود به مرحله بعد لیگ قهرمانان بود؟

Vote to see the results
32% - 31 votes
32% - 6 votes