لیگ قهرمانان آسیا استقلال

استقلال- ذوب آهن؛ آبی پوشان به دنبال انتقام از ژنرال

فوتبال ترایب- استقلال امروز در شرایطی در تهران میزبان ذوب آهن خواهد بود که مرور بازی های اخیر این تیم حاکی از ماموریت دشوار تیم شفر برای صعود به مرحله بعدی لیگ قهرمانان است.

تیم های قلعه نویی سالهاست در استادیوم آزادی مغلوب نشده اند و در 3 تقابل این فصل استقلال و ذوب آهن، 2 پیروزی برای اصفهانی ها و یک تساوی حاصل شده است.

استقلال 1 – 1 ذوب آهن؛ دور رفت لیگ برتر

در بازی رفت لیگ برتر فصل اخیر، منصوریان برای ابقا نیاز به پیروزی داشت اما در نهایت تساوی در این دیدار باعث پایان روزهای حضور او روی نیمکت آبی پوشان شد. استقلال بازی را بهتر شروع کرد در دقیقه 11 بازی روزبه چشمی روی اشتباه مدافعان ذوب آهن در یارگیری موفق به گلزنی شد و بعد از گل استقلال بازهم روی خلاقیت مهاجمان خود موقعیت هایی را خلق کرد اما نتیجه نداد تا نیمه اول با برتری 0-1 این تیم به پایان برسد.

اما در نیمه دوم شاگردان امیر قلعه نویی کاملا بر بازی مسلط بودند و نهایتا در دقیقه 78 بازی موفق شدند با ضربه سر نژاد مهدی دروازه استقلال را باز کنند تا بازی با تساوی 1-1 به پایان رسیده و دوران حضور علیرضا منصوریان روی نیمکت استقلال به پایان برسد.

ذوب آهن 2 – 1 استقلال؛ دور برگشت لیگ برتر

این بار سرمربی آلمانی روی نیمکت استقلال بود و شاگردان وینفرد شفر بازی را هجومی آغاز کرده و بعد از خلق چند موقعیت، در دقیقه 31 به گل اول دست یافتند. ارسال دیدنی زکی پور با ضربه سر وریا غفوری همراه شده و توپ وارد دروازه ذوب آهن شد تا همانند دور رفت، نیمه اول با برتری استقلال به پایان برسد.

اما در نیمه دوم، ذوب آهن بازی را هجومی آغاز کرد و در نهایت در دقیقه 60، میلاد فخرالدینی توسط  مجید حسینی متوقف شده و خطای پنالتی اعلام شد تا کی روش استنلی با باز کردن دروازه حسین حسینی بازی را به تساوی بکشاند.

اما حملات ذوب آهن ادامه یافت و این تیم در دقیقه 91 با ضربه سر محمد حسینی به گل دوم هم دست یافت تا اولین نبرد شفر و قلعه نویی به سود ذوب آهن خاتمه پیدا کند.

ذوب آهن 1 – 0 استقلال؛ دور رفت یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان

همانند 2 بازی قبلی لیگ برتر، استقلال این بار نیر بازی را بهتر آغاز کرد و در نیمه اول در چند صحنه می توانست دروازه ذوب آهن را باز کند که واکنش های زیبای رشید مظاهری و البته دیرک دروازه مانع استقلال شد تا با بر خلاف 2 بازی قبل، این بار 45 دقیقه اول با تساوی بدون گل به اتمام برسد.

در نیمه دوم، استقلال دیگر قادر به تکرار حملات خود نبود و بازی به تعادل کشیده شده بود. از دقیقه 60 به بعد این ذوب آهن بود که با ارسال های مکرر موقعیت های مناسبی برای گلزنی داشت اما سید مهدی رحمتی مانع باز شدن دروازه تیمش شد تا اینکه در دقیقه 90 و با هند عجیب روبه چشمی در محوطه، شاگردان قلعه نویی صاحب یک ضربه پنالتی شدند و ولیسانی توپ را بر خلاف جهت حرکت رحمتی تبدیل به گل کرد تا دومین تقابل شفر و قلعه نویی نیز به سود سرمربی ذوب آهن پایان یابد.

کدام تیم به مرحله بعدی صعود خواهد کرد؟

Vote to see the results
31% - 16 votes
31% - 2 votes