لیگ قهرمانان آسیا پرسپولیس

پرسپولیس 2-1 الجزیره: صعود دشوار قرمزها

فوتبال ترایب- پرسپولیس در دیدار برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا مقابل الجزیره امارات به پیروزی 2-1 رسید و به مرحله بعد این رقابت ها صعود کرد.

شاگردان برانکو ایوانکوویچ که در دیدار رفت 3-2 شکست خورده بودند، در دیدار امروز نمایش بهتری داشتند و در نهایت توانستند جواز حضور در مرحله بعد را به دست بیاورند.

نیمه اول این دیدار با تساوی بدون گل به پایان رسید اما در نیمه دوم، پرسپولیسی ها دو بار توسط احمد نوراللهی و سید جلال حسینی به گل رسیدند و تم گل رومارینیو هم نتوانست مانع از شکست الجزیره و حذف این تیم شود. 

نیمه اول:

در نیمه اول پرسپولیسی ها توپ و میدان را در اختیار داشتند و در همان دقایق ابتدایی چند بار تا آستانه باز کردن دروازه حریف پیش رفتند اما نتوانستند به گل برسند. این برتری تا پایان نیمه اول ادامه داشت اما تلاش شاگردان برانکو ثمری نداشت. البته بازیکنان الجزیره هم یکی دو موقعیت خوب داشتند که نتوانستند از آنها استفاده کنند و نیمه اول بدون گل به پایان رسید.

نیمه دوم:

نیمه دوم را هم پرسپولیسی ها هجومی آغاز کردند و حملات این تیم لحظه به لحظه شدیدتر می شد تا اینکه در دقیقه 63، سرانجام قفل دروازه الجزیره باز شد. احمد نوراللهی که پشت محوطه جریمه صاحب موقعیت شده بود، با یک ضربه غیرقابل مهار، دروازه الجزیره باز کرد.

اما این برتری تنها 6 دقیقه دوام آورد و الجزیره روی یک حمله تند و تیز، با ضربه از راه دور رومارینیو به گل رسیدند. قرمزها که بار دیگر چیزی برای از دست دادن نداشتند، پیش کشیدند و حملات زیادی روی دروازه الجزیره داشتند تا اینکه در دقیقه 90، بار دیگر به گل برتری رسیدند. روی یک ارسال به محوطه جریمه الجزیره، دفع ناقص مدافعان این تیم باعث شد تا توپ مقابل سید جلال حسینی قرار گرفت و او هم با یک ضربه محکم کار را تمام کرد.

در دقایق پایانی بازیکنان الجزیره فشار زیادی روی دروازه پرسپولیس وارد کردند و چیزی نمانده بود که علی مبخوت بار دیگر کار را به تساوی بکشد اما بیرانوند دروازه پرسپولیس را نجات داد و قرمزها با برتری 2-1 راهی مرحله بعد شدند. 

ترکیب دو تیم:

پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، سید جلال حسینی (کاپیتان)، شجاع خلیل‌زاده، محمد انصاری، صادق محرمی، حسین ماهینی، احمد نورالهی، وحید امیری، فرشاد احمدزاده، سیامک نعمتی و علی علیپور

سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

الجزیره: علی خصیف، محمد فوزی، مسلم فایز، محمد العطاس، خلیفه الحمادی، محمد المسلمی، سالم راشد، محمد جمال، مبارک بوصوفه، رمارینیو و علی مبخوت

سرمربی: هنک تن کاته

 

آیا پرسپولیس شایسته صعود به مرحله بعد لیگ قهرمانان آسیا بود؟

Vote to see the results
30% - 19 votes
32% - 1 vote