اروپا اسپانیا

پایان رویای بارسلونا برای رقم زدن فصلی بی شکست

فوتبال ترایب- بارسلونا دیشب در دیداری عجیب برابر لوانته با نتیجه 4-5 مغلوب شد تا رویای به پایان رساندن بدون حتی یک شکست هم برای این تیم به پایان برسد.

در ماه های اخیر بسیاری از تیم ها برای به پایان رساندن رکورد بی شکستی بارسلونا در تلاش بودند اما این اتفاق رخ نداده بود تا اینکه در شبی که هیچ کس انتظارش را نداشت، ایک رکورد در خانه لوانته از دست برود.

بارسا حتی طی 4 دقیقه شکست 0-2 در خانه سویا را به تساوی تبدیل کرده و علیرغم همه حواشی در خانه برابر رئال مادرید مغلوب نشد اما دیشب حتی در دقایقی 1-5 از لوانته عقب بوده و احتمال داشت یکی از سنگین ترین شکست های این تیم لالیگا رقم بخورد.

اگرچه با دبل کوتینیو و پنالتی سوارز، بلوگرانا حتی در آستانه زدن گل تساوی نیز پیش رفت اما در شبی که والورده تصمیم گرفت به لیونل مسی استراحت دهد، تبعات این تصمیم را دید و بارسا در نهایت با درخشش بواتنگ مهاجم جوان لوانته با نتیجه 4-5 مغلوب شده و نتوانست به رکورد فوق العاده آرسنال در سال 2004 و یوونتوس در سال 2012 دست یابد.

در فرمت جدید لالیگا تا به حال هیچ تیمی موفق به پایان بردن فصل بدون حتی یک شکست هم نشده اما در دهه 30 و 50، بیلبائو و رئال مادرید چنین کارنامه درخشانی را به ثبت رسانده بودند.