اروپا اسپانیا

قهرمانی های متوالی؛ تکرار مکررات بزرگان اروپا

فوتبال ترایب- در سالهای اخیر بارها شاهد قهرمانی و حکمرانی تیم های قدرتمند برای فصول متوالی در لیگ های داخلی هر کشور بوده ایم. در ادامه رکوردداران قهرمانی های متوالی در بین 5 لیگ برتر اروپا را مورد بررسی قرار خواهیم داد؛

لاشامپیونا

لیون رویایی در طی سالهای 2001 تا 2008، برای 7 فصل متوالی قهرمان لیگ فرانسه شد تا رکوردی جاودانه را خلق کند، اما جالب اینجاست که این تیم از سال 2008 دیگر هرگز قادر به فتح لاشامپیونا نبوده و طی سالهای اخیر به جز فصل قبل نیز پاری سن ژرمن معمولا قهرمان بلامنازع این لیگ لقب گرفته است.

لالیگا

رئال مادرید تا به حال در 2 مقطع موفق به فتح 5 بار عنوان قهرمانی متوالی در لالیگا شده که آخرین آن به نیمه دوم دهه 80 میلادی باز می گردد اما بهترین عملکرد بارسلونا تا به حال فتح 4 لالیگای متوالی بوده که درست بعد از قهرمانی های سریالی رئال مادرید در آن مقطع رخ داد اما به عدد 5 نرسید.

بوندسلیگا

جای تعجب نیست که بایرن مونیخ که سالهاست فاتح بی رقیب بوندسلیگاست در این زمینه نیز بی رقیب باشد. باواریایی ها در 6 فصل اخیر 2 بار با یوپ هاینکس، 3 بار با پپ گواردیولا و یک بار با کارلو آنچلوتی قهرمان آلمان شده اند در تا این زمینه نیز رکورددار باشند.

لیگ برتر

جالب اینجاست که رقابتی ترین لیگ در بین 5 لیگ معتبر اروپا، لیگ برتر جزیره است که تا به حال آرسنال، هادرسفیلد، لیورپول و در 2 بازه زمانی منچستریونایتد موفق به فتح لیگ برتر برای 3 فصل متوالی شده اند اما قهرمانی هیچ تیمی در تاریخ جزیره به شکل متوالی با 4 بار نرسیده است.

سری آ

طبیعی است که یوونتوس در این زمینه نیز در فوتبال ایتالیا بی رقیب باشد. بیانکونری از سال 2011 تاکنون 7 فصل متوالی موفق به فتح سری آ شده تا از این حیث در بین 5 لیگ معتبر اروپا بی رقیب باشد. بعد از سقوط به سری بی، این باشگاه متحول شد و حالا آنها حاکمان بی چون و چرای سری آ هستند.